25.05.2018, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
 • Tiks sveikti 2017. gadā dzimušie bērniņi
  Lūgums pieteikties līdz 25. maijam ...
 • Publiskajai apspriešanai tiek nodoti pārgaujas novada teritorijas plānojuma 2013. - 2024. gadam grozījumu 1.redakcija
  ...
 • Stalbes "Pārgauja" izkaļ sev otru ELVI līgas bronzu
  Otro pavasari pēc kārtas par ELVI florbola līgas vīriešiem bronzas medaļnieci kļuvusi Stalbes SK "Pārgauja" ...
 • Informācija personām, kas pieteikušās uz zvejas tiesību nomu pašpatēriņa zvejai Sāruma un Raiskuma ezeros
  ...
 • Lauksaimnieciskai izmantošanai nomājamās zemes Pārgaujas novadā
  Aicinām pieteikties uz zemes vienībām vai tās daļas nomas tiesībām lauksaimnieciskai izmantošanai ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
854, pašlaik vēro: 24.

Vai piedalījāties Lielajā Talkā?
Jā, talkoju oficiālā talkošanas vietā
Jā, talkoju savā īpašumā
Nē, nepiedalījos
» NOVADS » UZŅĒMĒJDARBĪBA » AktualitātesTūrisms, dejas un citas intereses

Lai arī daudzi uzskata, ka tūrisma sezonas aktīvākie darbi sākas tikai vasarā un līdz tam var atpūsties, tad gribētos šo apgalvojumu lauzt un teikt, ka tieši tagad ir jāveic aktīvākais darbs un jālien ārā no ziemas miega, lai vasarā plūktu saldākos augļus.

Šobrīd tūrisma popularizēšanā sasparojies Pārgaujas novads un tā viens no aktīvākajiem un enerģiskākajiem tūrisma pārstāvjiem – Juris Leimanis. Apskatot Jura Leimaņa  dienas gaitas, īsti nevar saprast, kurā brīdī visu to viens cilvēks var paspēt. Kempingu asociācijas dalībnieks, kempinga „Apaļkalns” īpašnieks, ziedu audzētājs un kā izrādās arī kaislīgs dejotājs. Starp saviem ikdienas darbiem, viņš paguvis izdot karti „Daudz interesantu vietu abpus Gaujai” latviešu, somu, igauņu, holandiešu, vācu, angļu valodās un sagatavojis tulkojumus vēl 8 valodās, paguvis šogad jau apmeklēt izstādi Holandē, kā arī gatavojās nākamajām izstādēm Rīgā un Igaunijā. Visos notikumos viņš ar degsmi un aizrautību prezentē mūsu Pārgaujas novadu.

Juris Leimanis tūrismā neesot nejauši. Agrāk daudz ceļots ar sportistiem. Tas ir iepaticies un tagad jau kļuvis par sirdsdarbu. Arī kempingam „Apaļkalns” šī būs jau piektā sezona. Interesanti ir tas, ka Juris netur sveci tik zem sava pūra, bet cenšas iekustināt arī visus blakus esošos tūrisma uzņēmējus.

Kā pastāstīja Juris Leimanis, viņš neesot beidzis nevienu tūrisma skolu, bet jau pirmajā darbības sezonā sapratis, ka viens individuāli lielus panākumus nevar gūt, ir jāsadarbojas. „Ja es nepiedāvāšu saviem apmeklētājiem, tos pakalpojumus, kas pieejami citiem un nav man, tad tūristu nakšņošana pie manis noteikti saīsināsies uz pāris naktīm. Bet, ja strādāsim kopīgi, tad ieguvums būs visiem,” savās pārdomās dalījās kempinga „Apaļkalns” īpašnieks. J. Leimanis aicina visus novada uzņēmējus nākt ar idejām uz pašvaldību vai pie viņa personīgi un censties kopīgi tās realizēt.

„Pagājušā gada nogalē, man bija iespēja kopā ar vēl trijiem kempinga asociācijas biedriem viesoties Maskavā, kur vienkopus tikās tūroperatori no 11 valstīm. Mūsu mērķis bija pārliecināt, ka Baltija nav tikai Viļņa, Tallina un Rīga. Jāskatās dziļāk un vērts apmeklēt arī Vidzemes un Kurzemes pusi,” par tikšanos stāsta Juris Leimanis. „Domāju, ka mērķi sasniedzām, jo jau aprīlī Itālijas tūroperatori nolēmuši doties pie mums un apskatīt GNP teritoriju.”

Janvāra vidū Juris Leimanis piedalījās arī izstādē Holandē. Izstādi sešās dienās apmeklēja aptuveni 126.5 tūkstoši cilvēku. „Sešas dienas stāstīt par GNP no rīta līdz vakaram bija nogurdinoši. Aktīvi dalījām kartes un sniedzām informāciju. Domāju, ka esam godam padarījuši darbu un pārstāvējuši novadu,” tā J. Leimanis par dalību izstādē.

Vēl janvāra mēnesī Pārgaujas novadu kopā ar citām GNP teritorijas pašvaldībām- Siguldas, Cēsu, Amatas, Līgatnes un Valmieras prezentēja Rudīte Vasile Ziemeļeiropas lielākajā tūrisma gadatirgū „Matka” Helsinkos. Liels paldies Jurim Leimanim par iespēju izmantot viņa izdotās kartes par Pārgaujas novadu.

Šīs noteikti nebūs jaunā gada pēdējās izstādes. Tuvākās izstādes, kuras apmeklēsim ir i Rīgā un Tallinā. Tāpēc, lai pēc iespējas plašāk un aptverošāks varētu pārstāvēt Pārgaujas novadu, Juris Leimanis aicina uzņēmējus: „Ja ir kādi prezentācijas materiāli, tad nogādājiet tos pašvaldībā un izmantojiet iespēju prezentēt savu vietu izstādēs.”

Kā jau minēju tūrisms un viss ar to saistītais it tikai viena J. Leimaņa interešu grupa. Paralēli tūrisma jomai, pirms trīs gadiem J. Leimanis nolēmis iemācīties arī dejot. „Tā notiek, kad aizbrauc jumts un lācis nolemj, ka grib dejot,” ar smaidu par paveikto stāsta nu jau Hobijklases deju sacensību pirmās vietas ieguvējs.

18. janvārī atgriezies no Holandes izstādes apmeklējuma, un jau 21. janvārī pamanās noorganizēt Hobijklases deju sacensības un sadraudzības vakaru Priekuļos, kurā piedalījās 35 pāri. „Rīkojām Priekuļos, jo, kad nolēmu dejot, Pārgaujas novadā nebija iespējas mācīties. Tāpēc devāmies uz Priekuļiem.” tā par vietas izvēli stāsta J.Leimanis. „Liels prieks, ka šobrīd Auciemmuižā šādas nodarbības notiek. Tas dod cerības, ka nākamgad pasākums varētu notikt pie mums Pārgaujā.”

Hobijklasē apvienojas pāri, kuri dejo sev un savam priekam. Pāris var izvēlēties, vai viņš mācās divas, četras vai astoņas dejas. Nav arī noteikti jābūt speciālam apģērba un apaviem.

Uz jautājumu - vai pietiek visam laiks? Juris ātri atbildēja: „Nepietiek!” Bet neskatoties uz to, ka laika nav, Juris Leimanis pagūst vēl apmeklēt arī angļu valodas kursus, lai varētu sarunāties ar saviem ārzemju viesiem, kā arī nodoties savam lielākajam hobijam- ceļošanai.

Pārgaujas novada pašvaldība izsaka pateicību Jurim Leimanim par nesavtīgo darbu, entuziasmu un darba sparu Pārgaujas novada popularizēšanā. Novēlam, lai pietiek laika visam iecerētajam!© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv