22.02.2018, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
 • Izrāde bērniem !!! IZRĀDE PĀRCELTA UZ 22. FEBRUĀRI
  15. februārī plkst. 13.00 Stalbes tautas namā bērnu izrāde “ROTAĻLIETU STĀSTS” ... !!! IZRĀDE PĀRCELTA UZ 22. FEBRUĀRI
 • Pieejamas valsts apmaksātās vakcīnas pret ērču encefalītu
  Tā kā Pārgaujas novads atrodas ērču encefalīta epidēmiskajā teritorijā, bērniem, kuri vēl nav sasnieguši 18 gadu vecumu, ir pieejama valsts apmaksāta vakcīna pret ērču encefalītu ...
 • Pārgaujas novada pašvaldībai jauni sadarbības partneri Moldovā
  Pēc vizītes Pārgaujas novadā ar delegāciju no Riškani rajona padomes parakstīta vienošanās par sadarbību ...
 • Turpinās Sarkano klinšu infrastruktūras atjaunošanas darbi
  Ar ERAF atbalstu uzsākts projekts kā ietvaros tiek atjaunota Sarkano klinšu pie Gaujas infrastruktūra (Raiskuma pagasts) ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
71, pašlaik vēro: 26.

Vai, Jūsuprāt, būtu nepieciešama publiski pieejama un labiekārtota peldvieta pie Ungura ezera, kas atrodas netālu no kempinga "Unguri"?
Ir nepieciešama
Nav nepieciešama
Man tas nav aktuāli
» NOVADS » UZŅĒMĒJDARBĪBA » AktualitātesNorvēģijas partneru vizīte Pārgaujas novadā

Laikā no 16. līdz 19. aprīlim Pārgaujas novadā viesojās pašvaldības sadraudzības partneri no Spidebergas komūnas. Viesošanās bija mācību brauciens, kura laikā Spidebergas komūnas darbinieki no Lauksaimniecības nodaļas, kā arī Spidebergas zemnieki, vēlējās iepazīties ar lauksaimniecības, mežsaimniecības un medību saimniecības attīstību Pārgaujas novadā. Norvēģijas partneri iepazinās ar mūsu novada zemnieku pieredzi, attīstot  dažādus saimniekošanas veidus, kā arī padziļinātāk iepazinās ar pieredzi, kas saistīta ar Straupes lauku labumu tirdziņa rīkošanu.

Kā atzina brauciena rīkotājs, Spidebergas komūnas domes deputāts Sigmunds Lereims, kurš labi atceras pirmos sadraudzības braucienus pirms 25 gadiem, kad komūna aizsāka sadarbību ar Straupes pagastu, turpinot to arī ar Pārgaujas novadu, attīstība ir ritējusi ļoti strauji. Un ir jomas, kurās tā apsteigusi pat Norvēģiju. Tāpēc nu pienācis laiks norvēģiem doties mācību braucienos pie mums.

Vizītes laikā norvēģu draugi ar interesi noskatījās prezentāciju par lauksaimniecības stāvokli novadā, ko bija sagatavojuši Attīstības plānošanas nodaļas speciālisti, un to zinoši komentēja Saeimas deputāts un novada zemnieks Valters Dambe. Mežzinis Raimonds Mežaks iepazīstināja norvēģu kolēģus ar problēmām mežu apsaimniekošanas nozarē, bet biedrības "Vesels pilsētā un laukos" valdes priekšsēdētāja Astrīde Rozīte dalījās pieredzē par Lauku labumu tirdziņa organizēšanu, sadarbojoties ar vietējiem zemniekiem un mājražotājiem.

Norvēģu kolēģi bija ieplānojuši braucienu tā, lai varētu labāk iepazīt Straupes lauku labumu tirdziņa piedāvājumu, un daļu svētdienas pavadīja iepazīstot vietējo produkciju un sarunājoties ar tirdziņa dalībniekiem. Pirmdien viesus laipni uzņēma PKS “Straupe” valdes priekšsēdētājs Imants Balodis, ļoti uzskatāmi raksturojot situāciju piena produktu ražošanā, savukārt sīkāk  par  piena lopkopību tika uzzināts, viesojoties SIA “Vienotne” fermā, kuru galvenais stāstītājs bija novada deputāts Normunds Ruķis. Savukārt Dimdu mājās pie Arta un Daces Reiziņiem norvēģi novērtēja lauku sētas dabisko skaistumu, dzīvnieku daudzveidību, kā arī priecājās par iespēju paņemt rokās un paglaudīt dienu vecu jēriņu.


Norvēģu kolēģi priecājas par iespēju paņemt rokās un paglaudīt dienu vecu jēriņu

Izzinošais brauciens noslēdzās ar medību sporta un atpūtas laukuma “Mārkulīči” apmeklējumu, kā arī ar nelielu laivu braucienu pa Braslu, kurā norvēģus pārsteidza upes straujums, krāces, krāsainie pavasara ziedi  un daudzās bebru takas  tās krastos. Laivas ciemiņu braucienam nodrošināja  Straupes mednieku un makšķernieku biedrība “Mārkulīči” un laivu noma “Mučas”.

Norvēģu vizīti novērtēja Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents: “Ir prieks, ka nesen parakstīts jauns sadarbības līgums starp abām pašvaldībām, ka sadarbība iegūst arvien jaunus veidus, un tā radoši attīstās tālāk.” Šajā vizītes laikā norvēģu partneri jau plānoja, ka, viņuprāt, nākamo pieredzes apmaiņas braucienu vajadzētu rīkot starp zemniekiem.

Rudīte Vasile,
Tūrisma organizatore
Attīstības plānošanas nodaļa


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv