25.08.2019, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pašvaldībai piederoša nekustamā īpašuma "Rozulas skola" izsole
    Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atklātu atkārtotu (otro) mutisku izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola”, Stalbes pagastā, Pārgaujas novadā.....
  • Lauksaimnieciskai izmantošanai nomājamās zemes Pārgaujas novadā
    Aicinām pieteikties uz zemes vienībām vai tās daļas nomas tiesībām lauksaimnieciskai izmantošanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1666, pašlaik vēro: 27.

Vai esat apmierināts/-a ar šīs vasaras laikapstākļiem?
» Sākumlapa“Punkts uz cāļa” jeb Raiskuma teātru 4. dzimšanas diena

Tieši tā saucas divu kolektīvu jubilejas avīzīte. Ierasts, ka kolektīvi atzīmē savas pastāvēšanas piecgades un apaļās jubilejas, taču Raiskuma pagasta amatierteātri svin ikkatru dzimšanas dienu, šogad jau ceturto. 22. novembrī uz kopīgām dzimšanas dienas svinībām aicināja abi Raiskuma pagasta amatierteātri – jaunieši “Cālīši brālīši” un vidējās paaudzes “Punkts uz i”.

Izrādās, abi kolektīvi radušies gandrīz vienlaicīgi. Vispirms Raiskuma pagasta vidējās paaudzes teātris “Punkts uz i”, un pēc tam no viņiem piemēru ņēma arī pagasta jaunieši, izveidojot kolektīvu “Cālīši brālīši”. Svinības atklāja abu teātru režisores – Ineses, pastāstot, kā kļuvušas par amatierteātru režisorēm. Inese Kalniņa ar vidējās paaudzes kolektīvu kopā ir visus četrus gadus, taču Inese Mangule ar “Cālīšiem brālīšiem” kopā vien ir tikai dažus, tomēr ļoti vērtīgus mēnešus.

Uz skatuves kāpa visi aktieri, lai pirms uzstāšanās iesildītos un iekustinātu arī skatītāju rindās sēdošos. Tad abi teātri demonstrēja nelielas dzimšanas dienas svinību izrādes, parādot, kā katrs gatavojas nozīmīgajam notikumam, protams, neiztiekot bez pamatīgiem pārpratumiem un arī skaistiem, sirsnīgiem brīžiem.

Par “Kultūras ministriju” dēvētās Evija Leitlande un Solveiga Ruska pateicās režisorēm Inesei Mangulei un Inesei Kalniņai par radošo darbību un aktieru sagatavošanu aizraujošām izrādēm. Abi teātri sveica viens otru dzimšanas dienā, vidējās paaudzes kolektīvs jaunākajiem kolēģiem dāvināja no konfektēm veidotu torti, bet jaunieši atbildēja ar medaļu piešķiršanu ikvienam “Punkts uz i” dalībniekam. Katrs kolektīvs teica mīļu paldies savai režisorei un vēlēja daudz gaišu ideju arī turpmāk.

Kolēģus sveikt bija ieradušies arī Rozulas jauniešu amatierteātra “Rozbeķēni” pārstāvji, sasmīdinot skatītājus ar kopīgi radītu stāstu par jubilejas svinībām un katram kolektīvam dāvāja viņu nosaukumam zīmīgu dāvanu.

Kad pasākuma rūpīgi saplānotā daļa tuvojās noslēgumam, bija laiks kam gaužām neparedzamam - improvizācijas teātra mēģinājumam. Aktieri iejutās pasakas “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši” tēlos, mēģinot iestudējumu 3 reizes – izmēģinājuma, palēninājuma un ačgārnā versijā. Skatītāji varēja gardi izsmieties, jo aktieri pamatīgi nopūlējās, gan lēni ģībstot , gan auļojot zirga mugurā atpakaļgaitā.

Noslēgumā visus priecēja svētku salūts, kura tapšanā iesaistījās ikviens klātesošais, proti, katram tika izdalīts pa balonam un bija uzdevums visiem reizē sēsties baloniem virsū. Ja ne vizuālais baudījums, tad vismaz skaņa bija identiska īsta salūta troksnim, un nebija arī jāsalst ārā, aukstumā.

Aktieri teica lielu paldies saviem skatītājiem, jo bez viņiem teātris nebūtu nekas un kopā dziedāja dziesmu “Un tieši tāpēc”.

Pateicībā par kopā pavadīto laiku, vēlot ozola spēku, jo tieši ozola lapa ir Raiskuma pagasta simbols, un nezūdošu radošo dzirksti, režisores Ineses sveica savu kolektīvu dalībniekus kopīgajā dzimšanas dienā. Arī Pārgaujas novada pašvaldība abiem kolektīviem vēl daudz laimes dzimšanas dienā un ir pateicīga visiem novada aktīvajiem iedzīvotājiem, kas savā brīvajā laikā atrod iespēju radīt skaistus iestudējumus, ar kuriem priecēt mūsu novada ļaudis! Vēlam bagātīgas idejas un ražīgu turpmāko darbu!

FOTO no pasākuma aplūkojiet ŠEIT.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv