18.08.2019, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
 • Saimniekballe
  17. augustā Ungurmuižā notiks Saimniekballe ...
 • Pašvaldībai piederoša nekustamā īpašuma "Rozulas skola" izsole
  Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atklātu atkārtotu (otro) mutisku izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola”, Stalbes pagastā, Pārgaujas novadā.....
 • Lauksaimnieciskai izmantošanai nomājamās zemes Pārgaujas novadā
  Aicinām pieteikties uz zemes vienībām vai tās daļas nomas tiesībām lauksaimnieciskai izmantošanai ...
 • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
  Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
229, pašlaik vēro: 25.

Vai esat apmierināts/-a ar šīs vasaras laikapstākļiem?
» SākumlapaStraupes draudze apceļo Zemgali
Arī šogad Straupes draudze devās savā gadskārtējā ekskursijā. Esam apceļojuši Sāremā salu Igaunijā, Burtnieku un Kārķu pagastus Ziemeļvidzemē, pagājušajā rudenī divas dienas pavadījām Latgales pusē. Šogad bija kārta Zemgalei.

Sākām ar Ziemassvētku kauju muzeju Valgundē. Emocionālais vēsturnieka – gida stāstījums atdzīvināja senos notikumus, kuri tomēr sasaucās ar mūsdienām – Baltijas ceļa 25.gadadienu.

Pa ceļam uz Tērveti apmeklējām „sveču galvaspilsētu” Dobeli. Tērvetes noslēpumainais mežs mūs sagaidīja ar spējām vēja brāzmām, bet tas netraucēja jaunajai paaudzei iepazīt Pasaku un Rūķīšu mežu, uzkāpt Skatu tornī, lai redzētu arī tālāko apkārtni.

Nākamā pietura – stādaudzētava „Dimzas” Jelgavas pievārtē. Izrādījās, ka dažām šeit nopērkamajām  dekoratīvo krūmu šķirnēm ir interesanti nosaukumi - tās sauc tāpat, kā mūsu draudzes locekļus un ekskursijas dalībniekus: zelta jāņoga „Laila’, sniegoga „Arvid”.

Staļģenes Sv. Jaunavas Marijas baznīcā jeb Zīgerista Dzintara kapelā, kā to tautā sauc, izbaudījām svētīgu kopīgas lūgšanas un klusuma brīdi.

Daudziem no mums jaunatklājums bija zemnieku sēta un mašīnu muzejs Gailīšu pagasta Uzvarā netālu no Bauskas. Muzejā apskatāma ne tikai lielākā veco traktoru, bet arī plaša antīko automobiļu un ugusdzēsēju tehnikas ekspozīcija. Daudzi eksponāti, piemēram, viens no nedaudzajiem 20.gados Rīgā uzbūvētajiem traktoriem vai 1916.gada „Albion” markas auto ir unikāli.

Vakars mūs sagaidīja Bruknas muižā, kur kopīgā sadraudzības mielastā sveicām divus mūsu draudzes pārus, kuriem tieši šajā dienā bija kāzu jubileja.

Jau agrā rītā, pulksten sešos, mūs modināja spēcīgas zvana skaņas. Bruknas muižas iemītnieki – cilvēki, kuri cīnās ar atkarībām, cēlās, lai dotos savās ikdienas gaitās. Pirmais ceļš viņiem un arī mums bija uz kapelu. Pēc rīta lūgšanas brokastojām muižas ēdamzālē, pēc tam Terezijas kundze mūs iepazīstināja  ar Kalna svētību kopienu, ēkām, plašo dārzu. Dzīves apstākļi kopienas cilvēkiem, protams, kā jau muižā, bet, lai cīnītos ar atkarībām, ir vajadzīgs palīgs, un tas šeit bija Dieva Vārds, lūgšanas: „Pievērs man Savu vaigu, izglāb manu dvēseli, palīdzi man pēc Savas lielās žēlastības” (Ps. 6:5). Kopienas iemītnieki šeit dzīvo brīvprātīgi. Lai sevi uzturētu, visiem jāstrādā. Daudz kas bija sakopts, izremontēts, bet daudz kas arī vēl tapšanas stadijā. Apbrīnojama likās apaļā Svēto apustuļu kapela, kuras būvniecība jau tuvojas noslēgumam.

Pēc viesošanās Bruknas muižā bija daudz pārdomu: kas cilvēks ir, no kurienes nāk, kurp ved viņa ceļš...

Skaistkalnes VissvētākāsJaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīcā mūs sagaidīja paulīniešu tēvs Jānis Vīlaks.  Ļoti aizrautīgi, ar lielu mīlestību viņš stāstīja par baznīcu un savu kalpošanu. Baznīcas sānu altārī atrodas Dievmātes Brīnumdarītājas- Latvijas Ģimeņu Aizbildnes svētbilde, pie kuras cilvēki, īpaši laulātie un ģimenes, izlūgušies bagātīgas žēlastības.

Pusdienu sadraudzības mielastā ciemojāmies pie „Upescelmiņu” saimnieces Eleonoras Maisakas. Sarunas ar šo darbīgo un dzīvesgudro sievieti izvērtās interesantas un dedzīgas: par attiecībām ģimenē, par uzņēmību, projektiem, mīlestību un ticību.

Mājupceļā piestājām Vecumniekos, kur Reinis no mūsu draudzes iekārtojis akmeņkaļa darbnīcu. Šis arī bija pēdējais pieturas punkts mūsu divu dienu ceļojumā.

Pirmajām lielajām lietus lāsēm krītot, kāpām autobusā, lai dotos uz mājām – uz Straupi.

Dieva vadība mūsu ceļā bija jūtama ik brīdi: kaut arī visapkārt staigāja lietus mākoņi, mūsu ceļā tie nenonāca,  tikām arī pasargāti no šķietami nenovēršamas sadursmes uz ceļa, katra vieta, kur iegriezāmies, deva vairāk iespaidu un emociju nekā bijām gaidījuši.

Ausma Antonišķe,
Straupes draudzes locekle


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv