19.10.2018, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
 • Apmācības Pārgaujas novada uzņēmējiem
  Bezmakas apmācības - seminārs Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
 • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
  Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
 • Informācija par ceļa remontdarbiem posmā Jaunzemi - Vārnēni
  Informējam, ka no 29.08.2018. ir uzsākti ceļa segas izbūves darbi, kuru laikā būs slēgti (darba laikā no 8:00-18:00) atsevišķi ceļa posmi un ceļš nebūs izbraucams ...
 • Lauksaimnieciskai izmantošanai nomājamās zemes Pārgaujas novadā
  Aicinām pieteikties uz zemes vienībām vai tās daļas nomas tiesībām lauksaimnieciskai izmantošanai ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
303, pašlaik vēro: 10.

Vai piedalījāties 13. Saeimas vēlēšanās?
Jā, piedalījos
Nē, mana balss tāpat neko nemainītu
» PAŠVALDĪBA » Projekts "Hansa" » AktualitātesAicina iepazīt Straupi vietējo stāstnieku pavadībā

Aizvadītajā gadā projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbība (HANSA)” ietvaros noritēja tūristu gidu kursi. Kursu rezultātā desmit tuvāki un tālāki Straupes vēstures un vides pārzinātāji ieguva iespēju būt par tūristu pavadošo personu Straupē un tās apkārtnē.


Šogad, atklājot 2018. gada tūrisma sezonu, projekta HANSA ietvaros aicinām iepazīt Pārgaujas novada stāstnieku Elita Martinsones, Edītes Rudzītes un Rudītes Vasiles piedāvājumus – īsākas un garākas ekskursijas ar kājām vai velosipēdu Straupē un tās apkārtnē, kopā priecājoties un baudot kultūrvēsturi, dabu un arī gastronomiju.

6. maijā plkst. 11:00 - Straupes zirgu pastā, kur Rudīte Vasile aizrautīgā stāstījumā iepazīstinās ar zirgu pasta kompleksu, Slow Food Straupe tirdziņu, tā dalībniekiem un sniegs iespēju nobaudīt kādu no tirdziņa neatkārtojamām kūkām, kas uz Straupi katra mēneša pirmajā un trešajā svētdienā ļaudis vilina pat no Rīgas. Pasākuma ilgums 1h.

12. maijā plkst. 12:00 – Straupes ciema centrā pie “Piķiera namiņa”, kur nelielā pārgājienā Elita Martinsone aicinās Straupi un Lielstraupes pili iepazīt caur stāstiem, kas glabājušies vietējo iedzīvotāju atmiņās un bilžu albumos un pašu acīm pārliecināties, kādus likteņa pagriezienus vairāku gadsimtu gaitā tās piedzīvojušas. Pasākuma ilgums 2 h.  

20. maijā plkst. 11:00 – Straupes zirgu pastā, kur Edītes Rudzītes pavadībā būs iespēja doties velobraucienā. Maršruts aicinās izzināt Straupi no tās veidošanās pirmsākumiem līdz pat mūsdienām, apmeklējot vietas, kas minētas vien nostāstos un teikās, izbaudot un sajūtot dabas valdzinājumu un kultūrvēstures šarmu. Pasākuma ilgums 4 h.

Dalība pasākumā bez maksas. Dalībnieku skaits ierobežots.

Pieteikšanās pasākumiem: nedēļu pirms pasākuma zvanot 26473536 vai rakstot uz e-pastu hansa@pargaujasnovads.lv, norādot vārdu, uzvārdu un pasākuma dienu un laiku.

Uz velobrauciena pasākumu tiek piedāvāta iespēja iznomāt velosipēdu, cena 12 EUR. Par velosipēda nepieciešamību rakstīt uz hansa@pargaujasnovads.lv.

Svarīgi! Lūgums ģērbties ērti un atbilstoši laikapstākļiem!


Liene Zilvere,

Projekta HANSA asistente
hansa@pargaujasnovads.lv


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv