26.05.2019, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
  • Lauksaimnieciskai izmantošanai nomājamās zemes Pārgaujas novadā
    Aicinām pieteikties uz zemes vienībām vai tās daļas nomas tiesībām lauksaimnieciskai izmantošanai ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
558, pašlaik vēro: 25.

Vai piedalīsieties Eiropas Parlamenta vēlēšanās, atdodot savu balsi par kādu no kandidātu sarakstiem?
» PAŠVALDĪBA » PROJEKTI, FONDU AKTUALITĀTES » Projekti

Nosaukums
: Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos

Projekta iesniedzējs: Siguldas novada dome

Projekta partneri: Siguldas, Cēsu, Amatas, Valkas, Pārgaujas novadu pašvaldības, Valmieras pilsētas pašvaldība, Rubenes Evaņģēliski luteriskā draudze, Cēsu Svētā Jāņa Evaņģēliski luteriskā draudze un Valmieras Svētā Sīmaņa Evaņģēliski luteriskā draudze

Finansēšanas avots: Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena “Vides aizsardzības un resursu izmantošanas efektivitāte” 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķis “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus”

Finansējums: Projekta „Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos” kopējās izmaksas plānotas 9 385 265,75 eiro apmērā, no tiem Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir 5 634 000 eiro un valsts budžeta līdzfinansējums ir 262 437,47 eiro.

Projekta mērķis: Projekta mērķis ir saglabāt, aizsargāt un attīstīt pašvaldību attīstības programmās balstītu nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, attīstīt esošās funkcijas un piedāvāt jaunradītus pakalpojumus kultūras un dabas mantojuma objektos, nodrošinot investīciju ilgtspēju un ietekmi uz nozīmīgu kultūras un dabas mantojuma objektu sociālekonomiskā potenciāla attīstību un integrāciju vietējās ekonomikas struktūrā.

Projekta apraksts: Projektā paredzēts izbūvēt energoefektīvu siltumapgādes un apkures sistēmu Ungurmuižas kompleksā, kā arī attīstīt 3 jaunus pakalpojumus – “Vēsturiskā ekspozīcija”, “Dzīvā ekspozīcija” un “Cikliskā ekspozīcija”. Ungurmuižas kompleksa esošo pakalpojumu nodrošināšanu šobrīd ietekmē sezonalitātes efekts – efektīvas siltumapgādes un apkures sistēmas trūkuma dēļ tūrisma pakalpojumu attīstība ir ierobežota un pamatā tiek nodrošināta tikai no maija līdz oktobrim. Ungurmuižas kompleksam ir pietiekami resursi, lai attīstītu muzeju, kas saistīts ar baltvācu fon Kampenhauzenu dzimtu noteiktajā teritorijā, tomēr siltumapgādes trūkuma dēļ Ungurmuižas Kungu mājā nav iespējams iekārtot ekspozīciju, kas ļautu akreditēt kompleksā arī muzeju – “Vēsturisku ekspozīciju”. Ungurmuiža ir viens no būtiskākajiem Pārgaujas novada tūrisma objektiem. Projekta realizācijā, izveidojot siltumapgādes sistēmu Ungurmuižas kompleksā, primāri būs iespējams nodrošināt objekta saglabāšanu ilgtermiņā, samazinot sezonalitātes aspektu, kā arī veicināt tā attīstību un apmeklētības pieaugumu, izveidojot 3 jaunradītas pakalpojumu grupas.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv