15.10.2019, Otrdiena

Vai, iepērkoties vietējos veikalos, pamanāt Pārgaujas novadā ražotos produktus, kas tiek izcelti ar īpašu preču zīmi “Radīts Pārgaujas novadā”?
» NOVADS » Jaunieši » Aktualitātes

Nakts stafete Straupē

Par vēsturiski izglītojošo piedzīvojumu Muzeju nakts ietvaros bija parūpējusies biedrība “Straupes jaunieši”, kuri 17. maija vakarā noorganizēja nakts stafeti. Stafetē piedalījās desmit, ar atstarotājiem un lukturīšiem nodrošinājušās komandas, katrā no pieciem līdz sešiem dalībniekiem, kuriem nācās gan parādīt savu veiklību, gan zināšanas un komandas saliedētību.

Kopējais stafetes mērķis bija precīzi izpildīt uzdevumus un katrā punktā iegūt puzles gabaliņu, kuri vēlāk, saliekot kopā, veidoja attēlu ar kādu no stafetes posmiem. Komandām bija jāveic aptuveni četrus kilometrus gara distance, apmeklējot 9 kontrolpunktus. Katrā punktā bija atšķirīgs uzdevums - veiklība basketbola laukumā, zināšanu pārbaude, piņķerīgu šķēršļu pārvarēšana, ugunskura iedegšana u.c.

Stafetes dalībnieku vidū valdīja jautra noskaņa, vairums komandu bija ģērbušās vienotā stilā. Arī stafetes gaitā komandu entuziasms nebija mazinājies, bija dzirdamas uzmundrinošas dziesmas un uzsaucieni. Tā kā komandas trasē tika laistas ar 10 minūšu intervālu, pēdējā komanda finišēja vien pēc pusnakts, attaisnojot nakts stafetes nosaukumu.

Pēc garā skrējiena vai, gaidot savu startu, komandas tika aicinātas cienāties ar tēju un desiņām, kā arī ugunskurā ceptu mīklu. Pēc finiša dalībnieki bija ļoti gandarīti par paveikto un sajūsmināti dalījās iespaidos par trasē piedzīvoto.  To, ka bija interesanti, apgalvoja ikviens.

Komandas bija ieradušās no visiem tuvākajiem ciemiem, pārstāvēta bija gan Stalbe, gan Rozula, gan pati Straupe. Priekšrocība bija vietējām komandām, kas labi pārzināja Straupes apkārtni.

Par nakts stafetes uzvarētajiem kļuva komanda “Ilmārs Bricis”, kuras sastāvā darbojās Mārcis Lunte, Kristaps Karkovskis, Raivis Lunte, Imants Lūsiņš un Valdis Kašs. Biedrības “Straupes jaunieši” simpātijas iekaroja komanda “Oranžie pirāti”, ar savu entuziasmu un enerģiju, kā arī centību katra uzdevuma izpildē.

Uzvarētāju apbalvošana notiks pirmajā Straupes estrādes zaļumballē, 31. maijā plkst. 22.00.

Paldies visiem kuri piedalījās, kā arī biedrība “Straupes jaunieši” saka paldies z/s “Eicēni”, Irīnai Šķesterei, Andrim Grīnbergam, Mārtiņam Martinsonam, Reinim Kārkliņam, Solveigai Ruskai, Klintai Kreitūzei, Maijai Midikai.

Paldies biedrībai “”Straupes jaunieši” par interesanto iniciatīvu.