05.03.2021, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
718, pašlaik vēro: 12.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesLaiks vēsturei Vecpiebalgā

Straupes pamatskolas 9. klases skolēni 27. novembrī devās uz Vecpiebalgas vidusskolu, lai piedalītos konkursā, kas veltīts Latvijas Republikas proklamēšanas 95. gadadienai.

Vecpiebalgā mūs sagaidīja smaidīgi un draudzīgi vidusskolēni. Lai veicinātu skolēnu prasmi strādāt komandā, tika veidotas jauktās komandas. Katrs skolēns izlozēja savu komandu, iegūstot vēl nezināmus komandas biedrus.

Konkurss noritēja 6 kārtās, un katra kārta bija ar cita veida uzdevumiem. Piemēram, bija jāpazīst vēsturiskās personības, vēstures objekti, jāpabeidz iesāktie teikumi, jāiejūtas aktiera lomā, lai attēlotu vēsturisko situāciju, jāraksta uzsaukums mūsdienu jaunietim iekļauties armijas rindās. Visu pasākumu jautrāku un dzīvāku radīja tautasdziesmas un karavīru dziesmas. Tās bija gan jārāda mēmajā šovā, gan jādungo, liekot komandai uzminēt.

Visu komandu darbu vērtēja žūrija, un, saskaitot punktus, tika nosauktas pirmās trīs vietas. Mūsu Pētera Roberta Čekstera komanda ieguva 1. vietu un tika pie atzinības raksta un piemiņas veltēm.

Kas bija pozitīvais? Skolēniem patika jauktās komandas un darbs ar nepazīstamiem jauniešiem no citām skolām. Puiši bija pamanījuši, ka apkārt ir daudz skaistu meiteņu. Interesanti bija Egilam Eglītim, jo viņš komandā bija vienīgais puisis starp piecām nepazīstamām meitenēm. Patika uzdevumu veidi. Visi kā viens uzskata, ka valdīja jautrība, kas lika aizmirst par uztraukumu.

Ko jaunu uzzināja? Uzzināja, kur atrodas Vecpiebalgas vidusskola, ieraudzīja vēl nepazīstamas vēsturiskas personības, pieminekļus.

„Pasākums bija interesants,” tā apgalvo visi 9. klases skolēni.

Pārsteigumu mums sagādāja Matīsa Renča mamma, iedodot līdzi ceļa maizi - torti! Paldies, par šo saldo pārsteigumu, Elita!

Paldies arī Pārgaujas novadam par transportu, skolas direktorei par atbalstu un ceļabiedriem - Stalbes vidusskolas devītajiem.

Straupes pamatskolas vēstures skolotāja Aiva Gūtmane

 © 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv