28.02.2021, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
800, pašlaik vēro: 18.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » Aktualitātes



Latvijas Republikas 95. dzimšanas dienas svētki Straupes pamatskolā

„Skaista mana tēvu zeme

Par visām zemītēm.

Plaši lauki, zaļi meži,

Zil(i)s jūras ūdentiņš.”

 

Latvijai šogad sirmas māmuļas dzimšanas diena. Bet ne jau grumbu izvagotu seju tā sagaida savu proklamēšanas gadadienu. Ar seno, viedo dzīves gudrību soli solī iet jaunais un mūsdienīgais.

          Straupes pamatskolas kolektīvs patriotisma nedēļu sāka pirmdien ar Lāčplēša dienas atceres pasākumu pie mūsu ziedošās valsts kontūras Latvijas karoga priekšā. Kopā tika atritināts Latvijas brīvības cīņu atmiņu kamols, dziedātas karavīru dziesmas.

Pārstāvji no katras klases kā sveicienu kritušajiem par Latvijas brīvību nolika ziedu pušķus pie pieminekļa Plācī.

          Nedēļa pagāja spraigā mācību darbā, reizē gatavojoties arī svētku koncertam un veidojot kolāžas svētku noformējumam. Skolēnu un skolotāju apģērbus šonedēļ rotāja sarkanbaltsarkanās lentītes.

15. novembrī skolā svinējām Latvijas 95. dzimšanas dienu. Bērni un skolotāji saposušies, jaunāko klašu deju kolektīvs brīnišķīgi skaistos jaunos tautas tērpos, skolas aktu zāles lielajā svečturī iedegtas sveces Latvijas karoga krāsās.

No rīta skolēni un pirmsskolas vecuma bērni iededza svecītes ap Latvijas kontūru. Pirmās trīs stundas, kā ierasts, vadīja skolotāji, bet 4. bija patriotiskās audzināšanas stunda „Ko man Latvijas 95. dzimšanas dienā nozīmē Pārgaujas novads”. Šo stundu vadīja Pārgaujas novada deputāti. Pēc stundas visi pulcējās zālē uz svētku koncertu, kurā dziesmās un dejās tika sveikta Latvija. Pēc emocionālā pasākuma skolēnu līdzpārvalde, skolotāji un deputāti piedalījās diskusijā par Pārgaujas novada attīstību.

Tā kā sarunā piedalījās arī skolēni, skolas direktore Ligita Krūmiņa aicināja katru deputātu pamatot savu izvēli, startējot Pārgaujas novada vēlēšanās, un pastāstīt par savām iecerēm un to realizēšanas iespējām novada attīstības plāna ietvaros.

Deputāti atzinīgi novērtēja paveikto audzināšanas stundā, jo daži skolēnu jautājumi likuši nopietni padomāt par atbildi.

Aizsākās debates par to, kādi speciālisti nepieciešami novada uzņēmējiem, lai jaunieši pēc skolu beigšanas un profesiju iegūšanas paliktu novadā, Latvijā. Sapratām, ka tas nav tik vienkārši risināms jautājums, jo katrā uzņēmumā vajag tikai dažus jaunus speciālistus, bet jaunajiem novadā netiek piedāvāta dzīvesvieta.

Deputāti vēlējās uzzināt, kādas ir 9. klases skolēnu nākotnes ieceres, un aicināja izvirzīt augstus mērķus.

Paldies Pārgaujas novada deputātiem - Rudītei Vasilei, Imantam Kalniņam, Monvidam Krastiņam, Mārim Škesterim, Alfam Lapsiņam – par atsaucību.

 

 

Elita Pakalne



© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv