02.03.2021, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
263, pašlaik vēro: 14.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » Aktualitātes5.klases IESVĒTĪŠANA LIELO KĀRTĀ
Straupes pamatskolā 25.oktobrī - jauns pasākums „iesvētīšana lielo kārtā”.Pasākumu sagatavoja 9. klases audzinātāja Evija Tiltiņa un viņas audzināmā klase.

            Jaunajiem „lielajiem” jau bijis pietiekami jāpierāda sevi kā atbildīgiem pamatskolēniem – gan skolotāju vērtēti līdz pedagoģiskās padomes sēdei, gan līdz brīvdienām – kā prot sadzīvot un izdzīvot, kā mēs skolā sakām, otrajā stāvā.

            Jau laikus skolēni saņēma uzdevumu – ietērpt savu veco kurpi jaunā veidolā.

Pasākuma dienā skolēniem tika organizēts konkurss „Vai esi gudrāks par ceturtklasnieku?” Dažu brīdi nemaz tik viegli neveicās. Finālā, lai starp diviem noskaidrotu veiksmīgāko piektklasnieku, tika uzdots it kā vienkāršs, tomēr āķīgs uzdevums – nosaukt metamā kauliņa skaitļu summu. Tas ātrāk izdevās Kārlim Robertam Rudzītim.

            Mūzikas jautājumu daļā skolēniem bija jāpazīst 10 sākumskolas posmā mācītās dziesmas (viena no tām Latvijas himna, kurai bija jānosauc arī autors). Tas arī izšķīra precīzāko atbilžu dueli. Veiksmīgākā - Amanda Paula Martinsone.

            Sporta uzdevums – precizitāte, meistarība, veiklība, līdzsvars. Tenisa bumbiņu gaisā veiksmīgāk izdevās noturēt Gvido Jursam.

            Nu bija laiks saņem apsēju „LIELĀ” un „LIELAIS”. Tos jautras mūzikas pavadīti, ap galvu apsēja 9.klases skolēni, izsniedza katram arī SERTIFIKĀTU. Kā jau lieli un atbildīgi kļuvuši, visi saņēma arī Straupes pamatskolas iekšējās kārtības noteikumu saīsināto variantu.

 

5.klases audzinātāja Elita Pakalne© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv