05.03.2021, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
759, pašlaik vēro: 18.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesSveikti skolotāji par ilggadīgu un rezultatīvu darbu skolā

Skolotāju diena Pārgaujas novadā tiek svinēta ik gadu. Šogad tā notika 18.oktobrī, paildzinot skolotāju dienas svinības. Svētku reizē Pārgaujas novada pašvaldība sumināja un izteica pateicību novada skolotājiem par ilggadīgu un rezultatīvu darbu skolā.  Kā arī jau otro gadu pēc kārtas, pašvaldība ar skolēnu palīdzību apzinājusi un sveica stingrākos skolotājus, skaļākās balss īpašniekus, skolotājus, kuriem gribētu līdzināties. Noskaidroti arī, kuri ir atraktīvākie, smaidīgākie, stilīgākie skolotāji. Tāpat skolotāji - sava priekšmeta patrioti, skolotāji, ar kuriem visu var sarunāt un skolotāji, kuri liek labākās atzīmes.

Uzrunājot skolotājus un sveicot svētkos, Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents atzina, ka visu dzīvi mēs mācāmies un visu dzīvi mūs kāds māca. „Kādam skolotājs var patikt, citam – nē. Bet cik grūti pašam skolotājam nostāties klases priekšā un atdot daļiņu no sevis kādam, kurš iespējams nemaz to negrib saņemt. Par to, skolotāj, vislielākais paldies!” pateicību izteica H.Vents. Priekšsēdētājs vēlēja skolotājām veselību, izdošanos, radošumu, izturību grūtajā laikā, kad ir daudz nezināmā un apliecināja, ka pašvaldība, cik vien spēs, atbalstīs skolas, skolēnus un skolotājas.

Kopumā pašvaldība atzinības rakstus izsniedza sešpadsmit skolotājām no visām novada skolām, kā arī, bērnu sabalsotajās nominācijās, goda rakstus saņēma divdesmit seši skolotāji.

Par ilgstošu, atbildīgu darbu izglītības jomā ar pedagoģisko darba stāžu 42 gadi, sumināta Stalbes vidusskolas skolotāja Helēna Lūsiņa. Skolotāja ar 2013.gada novembra mēnesi dosies pelnītā pensijā.

Arī Stalbes vidusskolas skolotāja Aija Atvare var lepoties ar ievērojamu darba stāžu – 40 gadi. Skolotāja saņēma pašvaldības atzinību par vizuālās mākslas popularizēšanu un skolēnu estētisko audzināšanu.

Stalbes vidusskolas skolotājai Svetlanai Jonāsei pasniegta atzinība par ieguldījumu skolēnu estētiskajā audzināšanā un radošu pieeju skolas estētiskajiem noformējumiem.

Stalbes vidusskolas struktūrvienības skolotājas Dace Vītus ir viena no skolotājām, kas savu dzīvi ilgstoši saistījusi ar skolu un, mācot bērniem mūziku, nostrādājusi jau 35 gadus.

Par atbildīgu un radošu darbu pirmsskolas bērnu sagatavošanā mācībām skolā un skolēnu estētisko audzināšanu, par prasmīgu individuālo pieeju, iejūtību un sirsnību bērnu izglītošanā un audzināšanā atzinību saņēma Stalbes vidusskolas struktūrvienības skolotāja Zane Barahasa, bet par sasniegumiem ikdienas mācību darbā ar sākumskolēniem, par atbildīgu un radošu klases audzināšanas darbu atzinība tika pasniegta skolotājai Indrai Grāvelei.

Atzinības par skolēnu radošo spēju attīstīšanu ārpusstundu nodarbībās, nesavtību, atbildību un radošumu uzticēto pienākumu veikšanā saņēma Straupes pamatskolas skolotājās Daiga Kreituze, Ilona Čerņavska, Elita Tomsone un Iveta Adamsone.

Arī Raiskuma internātpamatskolas – rehabilitācijas centra skolotājas iepriekšējā mācību gadā veikušas radošu un nesavtīgu darbu. Skolotājai Inārai Pureniņai atzinība par mērķtiecīgu mācību un audzināšanas darbu un radošas sadarbības vides veicināšanā. Skolotājai Judītei Ķiksei - par ieguldījumu skolēnu fizisko spēju attīstībā un veselības nostiprināšanā. Par ilggadēju darbu un ieguldījumu skolēnu matemātisko spēju attīstībā, atzinība pasniegta skolotājai Ligitai Valtrautai Sniedzānei. Skolotājai Dacei Eihenbaumai - par mērķtiecīgu darbu un sasniegumiem skolēnu personības izaugsmes veicināšanā. Arī direktora vietniecei izglītības jomā Baibai Duņēnai pasniegta atzinība par mērķtiecīgu darbu skolas kolektīva vides veidošanā un sasniegumiem skolēnu personības izaugsmē, bet skolotājai Kristīnei Lazdānei- par radošu darbu, augstu profesionālo meistarību un ieguldījumu skolēnu izziņas un sadarbības prasmju attīstībā.

Apkopojot datus skolēnu aizpildītajās anketās, Pārgaujas novada kultūras pasākumu vadītāja Evija Leitlande bilda, ka ne vienmēr stingrākie skolotāji izrādās tie niknākie. Vairāki šajā nominācijā minētie skolotāju vārdi atkārtojas arī nominācijā - skolotājs, kuram gribētu līdzināties. Interesanti, ka skolotāji, ar kuriem var visu sarunāt, neliek labākās atzīmes, tāpēc jautājums - ko skolēni ar viņiem sarunā, paliek atklāts.

Kā stingrākie skolotāji atzīmēti- Līga Blūma, Kristīne Lazdāne, Inita Indriksone, Gunta Millere. Skaļāko balss īpašnieku titulu saņēma Dace Vītus, Ligita Sniedzāne, Auseklis Ķibilds, bet kā atraktīvākie skolotāji novērtēti Zane Barahasa un Gita Timaškova. Par stilīgāko skolotāju skolēnu acīs kļuvusi Jolanta Dzene un Rita Liepiņa, savukārt skolotāji - sava priekšmeta patrioti- Janīna Vaļicka, Antra Priedīte un Elita Pakalne. Daiga Kreitūze skolēnu prāt ir skolotāja, kura liek labākās atzīmes. Līga Pikse un Jānis Mičulis bija skolotāji, kuriem skolēni gribētu līdzināties.

Daži no skolotājiem saņēma vairākas nominācijas. Ieva Razgačeva, Ilze Paegle, Guntis Pužuls - šie ir smaidīgākie skolotāji un tādi, ar kuriem visu var sarunāt. Daumants Vasmanis atzīts par sava priekšmeta patriotu un skolotāju, kurš liek vislabākās atzīmes, bet Elita Giptere ieguvusi titulus smaidīgākā, liek vislabākās atzīmes, visu var sarunāt un skolotāja, kurai gribas līdzināties.

Par atraktīvāko skolotāju, kurš liek vislabākās atzīmes atzīts Oskars Urbāns. Gatis Gailis - stilīgākais skolotājs, kuram gribas līdzināties. Neskatoties uz to, ka Zanei Bergai ir skaļākā balss, ar viņu tomēr visu var sarunāt. Skolotāja Laura Silicka novērtēta kā atraktīvākā un stilīgākā skolotāja.

Kā ik gadu skolotājiem pašvaldība bija sagādājusi īpašu atpūtas brīdi pazīstamu mākslinieku sabiedrībā. Šogad skolotājus ar dzeju un skanīgām dziesmām priecēja Varis Vētra.

 © 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv