05.03.2021, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
736, pašlaik vēro: 18.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesZiņas no Raiskuma pamatskolas - rehabilitācijas centra

Rudens pārgājiens.

Nu jau vairākus gadus septembra pirmajā nedēļā mūsu skolas skolēni un skolas darbinieki dodas  lielajā rudens pārgājienā. Pārgājiena moto:  iepazīsti, izpēti, novērtē un uzzināto izmanto!        Sākumskolas skolēni iepazīstas ar Raiskuma pagasta un Raiskuma ezera apkārtni. Mācās kurināt ugunskuru, iepazīt mežā augošās sēnes un noskaidrot cik piegružotas ir ezermalas.  Vecākās  klases dodas uz pagasta zemnieku saimniecībām un uzņēmumiem.  Tā 7./9.c klases skolēni apmeklēja zemnieku saimniecību „Grīvas” – daudz jauna uzzināja par baltraibo gaļas jaunlopu un šķirnes aitu audzēšanu un realizēšanu, Elizabete iemēģināja roku kazas slaukšanā. Visi pagaršoja kazas pienu un secināja, ka ir tikpat garšīgs kā govs piens. Iedraudzējās ar saimnieces 4 suņiem un priecājās par pērļu vistām.

8.a klases skolēni ciemojās „Jaunstilbu” mājās pie  Leldes Poles, kurai pieder zemnieku saimniecību „Sandas”. Izpētes objekts – zirgi. Izdevās  gan samīļot, gan pacienāt skaistuļus, bet tiem, kuriem nebija bail, saimniece piedāvāja jāt ar savu  mīluli Grētu. Vislabāk un drošāk tas izdevās Elzai Ērglei. Klasesbiedri uzzināja, ka Elza jau pusgadu apmeklē privāto zirgaudzētavu. Kopj, tīra, pabaro un samīļo zirgu Fliperu,  un brīvajā laikā trenējas jāšanas sportā. Augustā Elza piedalījās sacensībās un ieguva trešo vietu.

 5.a klase apmeklēja kempingu „Apaļkalns” un centās izzināt no Jura Leimaņa iespējami daudz par kempingu. Dacei Graudiņai visvairāk paticis mājiņu iekšienes izpēte un tas, ka bērniem ir uzbūvēts rotaļu laukums. Pēterim Ķūķim atkal patikusi sakoptā un tīrā kempinga apkārtne un ezers, un arī ķegļu spēle, kuru kempinga saimnieks iemācījies citās zemēs un atvedis uz šejieni. Kārlis Jēkabsons bijis pārsteigts par triju šūpoļu veidiem – tā koncentrēti, vienā vietā.

Dažas  klases devās izpētīt Cēsu pilsētas piedāvājumus skolēniem. Tā 7.a klase Cēsu muzejā pabija grāfa Zīversa apartamentus un pilsētu skatīja no Jaunās pils torņa.

6.a un  8.c klases Cēsu ZINOO centrā darbojās dažādās jomās un pārliecinājās, ka nepieciešamas daudz un dažādas zināšanas visos mācību priekšmetos.

 

Jubilāru balle.

2.septembrī, kad visi priecīgi par tikšanos, bija apmainījušies ar vasaras piedzīvojumu stāstiem, pienāca kārta darbiņam, kuru pavasarī nebija iespējams paveikt. Kā  nu sveiksi vasaras mēnešu jubilārus pavasarī?

28 vasaras jubilāri saņēma apsveikumus, lielo konfekti un mazas dāvaniņas no klasesbiedriem. Un tad visi kopā izdejojās no sirds  skolotājas Daces Eihenbaumas dēla Jurģa sakārtotās mūzikas ritmos.

 

Baiba Duņēna© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv