05.03.2021, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
739, pašlaik vēro: 18.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesDeputāti vada stundas Stalbes vidusskolā

Arī šogad uz Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkoto akciju „Skolas diena 2013”, kuras laikā aicināja pašvaldību deputātus uz dienu kļūt par pedagogu „ēnām” un iejusties izglītības darbinieku ikdienas ritmā, atsaucās Pārgaujas novada domes deputāti Juris Leimanis, Alfs Lapsiņš, Rudīte Vasile, Imants Kalniņš, Jānis Plūme, Normunds Ruķis un domes priekšsēdētājs Hardijs Vents, kuri 20.septembrī  devās uz Stalbes vidusskolu un iejutās skolotāju amatā.

Katram deputātam tika iedalīta kāda no klasēm. Pārgaujas novada domes priekšsēdētājam Hardijam Ventam uzticēta stundas vadīšana pie devīto līdz divpadsmito klašu skolēniem. Stundas laikā risinājās vispusīga un bagāta saruna gan par pašvaldības, gan Vidzemes plānošanas reģiona, gan skolas lietām.

8.klasē viesojās Rudīte Vasile, kura stāstīja un rādija kā izskatās novads kopumā, uzdeva jautājumus skolēniem, ar ko varētu salīdzināt novada formu. Bērnu skatījumā tas izskatās pēc spilvena, Pepijas, lidvāveres, kā arī novada karti varot salīdzināt ar Karlsonu un Rausīti. Katrs no skolēniem kartē atzīmēja savu dzīves vietu un pastāstīja, kā no šī punkta nokļūst līdz skolai. Tika izrunāts jautājums par mājas nosaukumiem, vai nepieciešami novadā vienoti mājvārdu uzraksti. Estere Elīna Stupaka jautāja, vai skolā deputāti neplāno ieviest skolas formas. Nadīne Stalaža jautāja, vai būs peldvieta Stalbē. Lai to izveidotu, bērni arī piekrīt nākt talkā.

Atjautīgi jautājumi tika uzdoti deputātam Jānim Plūmem, kurš prasmīgi un ar labestīgu humoru vadīja sarunu ar septītās klases jauniešiem. Tika uzdoti jautājumi, par ko deputāts ir gribējis kļūt, kad bija mazs. Uz ko J. Plūme piebilda, ka skolas laikā skolotāja katru gadu ir aicinājusi skolēnus uz lapiņas uzrakstīt profesiju, kurā viņi gribētu strādāt. Lapiņas skolotāja ik gadu savāca un saglabāja, pēdējā gadā visiem atdodot. Uz Jāņa Plūmes lapiņas ik gadu tika pieminēta viena un tā pati profesija – tālbraucējs.

Sestā klase Normundam Ruķim bija sagatavojusi vairākus jautājumus. Vai deputāta darbs ir viegls? No cik gadiem Jūs gribējāt kļūt par deputātu? Vai patīk strādāt par deputātu? Bērni uzdeva jautājumus arī par Eiro ieviešanu un deputāta attieksmi par to? Sarunas laikā audzinātājai I.Kozlovskai  ar deputātu un Sociālo, izglītības, kultūras un sporta jautājumu pastāvīgās komitejas vadītāju N.Ruķi radās sadarbības plāns tuvākai nākotnei, kurā bērni tika uzaicināti apmeklēt SIA „Vienotnes”.  

Piektās klases saruna ar deputātu Imantu Kalniņu bija erudīta, par ko bija patīkami pārsteigts gan deputāts, gan sociālo zinību skolotāja I.Paegle. Tika pārrunāti pašvaldības dienestu un to darbinieku pienākumi, dažādu profesiju pienākumi.

Trešās un ceturtās klases skolēniem bija ļoti interesanta un iespaidiem bagāta saruna ar deputātu Juri Leimani. Deputāts izrādīja bildes no saviem ceļojumiem un uzdeva skolēniem arī uzdevumu- uzzīmēt kalnus. Decembra mēnesī Juris solīja nākt pieņemt paveikto.

Deputāts Alfs Lapsiņš tikās ar mazākajiem- pirmās un otrās klases skolēniem un tika  pārsteigts ar ļoti dažādiem atjautīgiem jautājumiem, uz kuriem ļoti profesionāli un prasmīgi sniedza atbildes. Pēc tikšanās A.Lapsiņam tika pasniegta otrās klases skolēnu sarūpēta dāvana- floristikas dekors.

Pēc tikšanās visi bija apmierināti un pozitīvi noskaņoti. Deputāti skolotāju istabā pārrunāja skolēnu uzdotos jautājumus un meklēja risinājumus. Skolēni bija zinātkāri un ieinteresēti. “Diena ir izdevusies! Manuprāt, šāda sadarbības tradīcija turpināma, lai motivētu skolēnus savai personības pilnveidei, lai paplašinātu redzes loku. Katra tikšanās un saruna ir bagātinoša. Svarīgi sajust savu vietu Pārgaujas novadā, redzēt savu nākotni savā novadā, savā zemē Latvijā!” pēc tikšanās sacīja Stalbes vidusskolas direktore Jolanta Dzene.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv