28.02.2021, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
805, pašlaik vēro: 11.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesAtklāts ceļu satiksmes noteikumu laukumiņš

Straupes pamatskolas pagalmā pie pirmsskolas, ar lentas griešanu un izmēģinājuma braucieniem, atklāts jaunizveidotais ceļu satiksmes noteikumu laukumiņš un jauniegādātie elektromobiļi.

Kā pastāstīja Straupes pamatskolas direktore Ligita Krūmiņa, doma par laukuma izveidi radusies pēc LTV7 redzētās elektromobiļu reklāmas. Bet, lai mācīšanās būtu efektīva, tika izveidots arī satiksmes noteikumu laukums. Laukuma krāsojums, ceļazīmes un luksofori ir audzinātāju roku darbs. “Zināt zīmes un ievērot gājēju pārejas ir svarīgi, jo mūsu bērniem jau no pirmās klases ir jāšķērso iela pa gājēju pāreju, lai nokļūtu sporta zālē uz sporta nodarbību,” uzsvēra skolas direktore. Arī pirmsskolas skolotāja Daiga Kreituze atzina, ka bērniem saskarsme ar ceļiem ir liela. „Vecāki brauc ar mašīnām, paši iet uz skolu, arī skolai blakus lielie ceļi. Līdz ar to šis laukumiņš palīdz justies uz ceļiem drošāk un iemācīties zīmes.” Pirmskolā notiek nodarbības, kurās tiek mācīta ceļu satiksmes drošība un, ienākot laukumiņā, bērni jau atpazīst grāmatās redzētās zīmes un nostiprina savas zināšanas praktiski.

Sešgadīgais Jānis un Lenards atzīst, ka viņiem ļoti patīk braukt ar jaunajiem elektromobiīem- spiest pedāļus, stūrēt, bet jāzin ceļazīmes, lai varētu braukāt.

Elektromobiļi iegādāti par Holandes labvēļu Fuijkkink pāra līdzekļiem, kuri ik gadu ziedo skolai līdzekļus kāda jauna projekta realizācijai. Sadarbība ar labvēļiem aizsākusies jau 1994. gadā, tomēr uz kādu laiku bija pārtraukta, bet tad atkal atsākās 2006. gadā.

Jāpiemin, ka Straupes pamatskola pievērš īpaši lielu uzmanību ceļu satiksmes noteikumu apguvei, jo, kā atzina skolas direktore, tas, kas iemācīts no mazotnes, paliek atmiņā ilgāk, līdz ar to uz ielām būs mazāk agresīvu braucēju. Iegūtās zināšanas skolēni parāda CSDD rīkotajā konkursā „Esi mobils”. Lai arī līdz šim tālāk par pirmo kārtu nav tikuši, cerība uz augstākiem rezultātiem šogad nav zudusi.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv