28.02.2021, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
766, pašlaik vēro: 16.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesRaiskumā notikušas pirmās palīdzības sniegšanas sacensības skolēniem

Raiskuma speciālajā internātpamatskolā-rehabilitācijas centrā 11.maijā norisinājās Latvijas Sarkanā Krusta Cēsu komiteja rīkotās pirmās palīdzības sniegšanas sacensības skolēniem, kurās piedalījās Cēsu, Līvu, Amatas un Alūksnes vispārizglītojošo pamatskolu un vidusskolu komandas.

Sacensības bija balstītas uz praktiskiem pirmās palīdzības sniegšanas etapiem, kuros ar statistu un grimētāju palīdzību tika attēloti dzīves īstenībai pietuvināti nelaimes gadījumi ar vairākiem cietušajiem. Notikumi ar nelaimes gadījumiem risinājās trepju telpā, rotaļlaukumā, virtuvē, sporta laukumā, neatliekamās medicīnas palīdzības mašīnā, kā arī tika izspēlētas autoavārijas ar cietušo glābšanām, gan negadījumi ar paletēm, kuras uzrīt uz kājas. Sacensību dalībniekiem bija jāveic gan praktiskie uzdevumi ar atdzīvināšanu un pirmās palīdzības sniegšanu, gan jāatbild uz teorētiskiem jautājumiem par pirmās palīdzības sniegšanu.

Sacensības vērtēja pirmās palīdzības sniegšanas pasniedzēji un medicīnas darbinieki. Sacensību galvenais tiesnesis bija Aleksandrs Lūriņš. Tiesneši uzsvēra, ka apsveicami ir tas, ka bērni grib mācīties sniegt pirmo palīdzību un ka skolās ir cilvēki, kuri spēj viņus ieinteresēt.

Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Jaunatnes Cēsu nodaļa, kura sacensību dienā, izcīnīja pirmo vietu vidusskolas grupā, pastāstīja, ka sacensībās piedalās jau piekto gadu. Katru gadu sacensībās ir dažādi uzdevumi un, kā atzīst dalībnieki, šogad tās esot pārdomātākas, labāks statistu tēlojums, kā arī situācijas interesantākas. LSK jaunatnes komanda pagājušā gada rudenī ieguva 1.vietu republikas sacensībās un šogad piedalīsies Eiropas sacensībās.

Jaunieši no Cēsu 2.vakara (maiņu) vidusskolas atzina, ka ir pateicīgi skolotājai, ka uzrunāja viņus iesaistīties šajā pasākumā, jo apzinās, ka pirmās palīdzības sniegšanas zināšanas noderēs arī dzīvē.

Paldies, Latvijas Sarkanā Krusta Cēsu komitejai par sacensību organizēšanu un jauniešu ieinteresēšanu pirmās palīdzības sniegšanā. Kā arī pateicamies Raiskuma speciālās internātpamatskolas-rehabilitācijas centra darbiniekiem par atbalstu sacensību organizēšanā!

Rezultāti:

Vidusskolas grupa

Cēsu 2.vakara (maiņu) vidusskola

2.vieta

LSK Jaunatnes Cēsu nodaļa

1.vieta

Pamatskolas grupa

 

Cēsu 2.pamatskola

2.vieta

LĪVU pamatskola

1.vieta

Amatas pamatskola (I)

3.vieta

Amatas pamatskola (II)

4.vieta

 

Alūksnes jaunieši ārpus konkursa

 

 © 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv