05.03.2021, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
720, pašlaik vēro: 13.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesZiņas no Stalbes vidusskolas strktūrvienības

Putnu balle

Šogad tik ļoti gaidām pavasari, ka, aizejot pavasara brīvdienās, sarīkojām Putnu balli, lai putni dzird, ka laiks lidot pie mums. Ieejas biļete ballē – putns (zīmēts, veidots, maska, tērps). Gatavojoties pasākumam, starpbrīžos gaitenī varēja dzirdēt putnu balsis, putni tika veidoti stundās, meklēti grāmatās un dabā.

Balle sākās ar putnu parādi. Kāda dažādība! Cik daudz putnu sugu, dažas pavisam jaunas, vēl neredzētas vai reti sastopamas! Katram putniņam tika piešķirta putna ola par atsaucību, gatavojoties pasākumam. Paldies vecākiem un audzinātājām par atbalstu!

Ballē rotaļas mijās ar mīklām, uzdevumiem un konkursiem. Bet noslēgumā putnu dejas virpuļos mazie putnēni griezās „Putnu balles” pavadībā! Pēc ballītes visiem skaidrs – putni pavisam drīz būs klāt!

Aprīlis mūsu skolā būs ziedu mēnesis. Tad ielūkosimies pavasara ziedu krāšņumā un svinēsim pavasari starp tulpēm, narcisēm un sniegpulkstenītēm! Dziedāsim, zīmēsim, rakstīsim un domāsim par pavasara puķēm. Ceram, ka katra sirsniņa mūsu skolā kļūs līdzīga kādam ziedam – skaidrajai sniegpulkstenītei vai saulainajai narcisei, bet varbūt kāda sirds uzplauks kā draudzīga vizbulīte. Lūkosim!

Tomēr pirmie ziedi mūsu skolā jau uzplauka marta vidū. Projekta „Dārznīca” ietvaros februārī skolēni podiņos stādīja tulpes un kastaņus, sēja eglītes. Rūpīgākajiem dārzniekiem Rihardam Armfeldam un Kristeram Briedim tulpes jau uzziedējušas. Kristers ar savu krāšņo ziedu māmiņu iepriecināja 8.martā, Rihards nedaudz vēlāk. Izskatās, ka mūsu skolā čaklākie dārznieki ir zēni. Kristeram ļoti patīk dzīvā daba, viņš interesējas par bitēm un visu, ko iemācās, pastāsta arī citiem skolēniem, Ziemassvētku laikā Kristers kopā ar saviem skolēniem pagatavoja smaržīgas vaska sveces. Zēns daudz zina par ārstnieciskajiem augiem un ir vērīgs dabas pētnieks.

 „Dārznīcā” pašlaik jau zaļo kastaņas un vienā podiņā izaugusi maza, maza eglīte. Gaidīsim siltāku laiku, lai kociņus varētu izstādīt.

Pēc pavasara brīvdienām un Lieldienām satiksimies visi 2.aprīlī, līdzi ņemot skaistu Lieldienu olu. No rīta oliņa iekārtosies izstādē, bet pēcpusdienā dosies pie citām Lieldienu olām vēderā!

Pirmajās divās aprīļa nedēļās skolā organizējam vecāku dienas, kad gaidām vecākus stundās vai individuālās sarunās ar skolotājiem, būs arī psiholoģes Inas Grasmanes lekcija „Kā apgūt valodu, kuru bērns dzird?” – 4.aprīlī. Gaidīsim!

Sigita Pole, Kristīne Spale© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv