24.02.2021, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1038, pašlaik vēro: 16.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesStraupes pamatskolas folkloras kopa

 

Tēvu tēvi  laipas met,

Bērnu  bērni laipotāji;

Tā, bērniņi, laipojiet,

Lai pietika mūžiņam.

           

            Pasaule ir plaša. Mēs strādājam Īrijā un Spānijā, mācāmies Vācijā un Amerikā, slēpojam Itālijā un Austrijā. Piedalāmies olimpiskajās spēlēs, starptautiskos forumos un festivālos. Ceļojam uz poliem un siltajām salām un tīmeklī katru dienu jūtam visas pasaules pulsu. Mēs globalizējamies.

            Mūsu, latviešu, tautai ir lailmējies. Mums ir savs ētiskais pamats, senum sens, gadsimtos noslīpēts morāles kodekss – mūsu folklora. Kā saka Māra Treiberga, izmantojot kristīgo terminoloģiju – Vecā Derība, ko gan nevar sakoncentrēt desmit baušļos, bet kas satur visas gan praktiskajai, gan garīgajai dzīvei būtiskās atbildes.

            Mūsu folklora uzteic čaklumu, godu, pašapziņu un dievbijību; tās nopeļ slinkumu, skaudību un netikumu.

Pirmajā decembrī  Straupes pamatskolas četri folkloras kopas dalībnieki devās uz Rīgu, lai piedalītos XVI stāstnieku konkursā „Teci, teci, valodiņa 2012.” Finālā.

Renārs Šķesteris, Tomass Otto Abzalons un Kārlis Roberts Rudzītis godam aizstāvēja savu skolu un ieguva Lielā stāstnieka titulus (2. pakāpes diplomus). Ne tikai saktītājus, bet arī kompetento un stingro žūriju priecēja Megijas Alksnes stāstījums. Rezultātā Dižās stāstnieces tituls (1. pakāpes diploms).

            „Latviešu tautai nav jāaizstājas aiz citu mugurām. Mēs tikai neesam apzinājušies savas spējas. Aizmirsīsim, ka mēs esam mazi skaitā, veidosim savu garu stipru, tad mēs būsim cienīgi citu tautu vidū.” (Kārlis Ulmanis)

            Folkloras kopas vadītāja Gunta Millere© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv