25.02.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
843, pašlaik vēro: 21.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesZAAO aicina apgūt licencētu interešu izglītības programmu vides izglītībā

Šogad SIA „ZAAO” ir izstrādājis jaunu bērnu un jauniešu vides izglītības programmu vispārizglītojošām skolām interešu izglītībā vides izglītībā reģionālajā atkritumu apstrādes centrā „Daibe”. Programmu ir apstiprinājusi Pārgaujas novada pašvaldība, izsniedzot licenci interešu programmas īstenošanai uz diviem gadiem. Mācību programma vides izglītībā ir izstrādāta, lai atbalstītu skolotājus dabas zinību, sociālo zinību priekšmetu apgūšanā vispārizglītojošās izglītības iestādēs.

 

Programmas mācību saturs ir veidots, balstoties uz dabas zinību priekšmetos ietvertajām mācību tēmām, kas attiecas uz SIA „ZAAO” darbības jomu. Mācību programma padziļināti nodrošina zināšanas par dabas sistēmām un procesiem, kā arī cilvēka un vides mijiedarbību. Tās apguve balstīta uz praktisko iemaņu un pētniecisko prasmju pilnveidošanu.

 

Programmā tiek piedāvātas četras tēmas, katrai tēmai paredzētas trīs mācību stundas, kurās ietvertas teorētiskas un praktiskas nodarbības. Tēmas un tēmu saturs ir diferencēts atbilstoši klašu grupām. Piedāvātās tēmas: Cilvēka un vides mijiedarbība, vides piesārņojums; Resursi, enerģijas avoti; Atkritumu veidi, „nulles atkritumu koncepts”; Atkritumu apsaimniekošanas veidi. Programmas īstenošanas vieta ir RAAC „Daibe”, Stalbes pagastā, Pārgaujas novadā.

 

Lai veicinātu to, ka ikviena SIA „ZAAO” īpašnieču pašvaldību izglītības iestāde iesaistītos šajās vides stundās, uzņēmums aicina pašvaldības uz sadarbību un atbalstu programmas realizēšanā. Izglītības iestādēm spēkā ir arī jau esošais piedāvājums - mācību ekskursija kā mācību forma, kurā skolēni var vispārīgi iepazīties ar reģionālā atkritumu apstrādes centra „Daibe” infrastruktūras objektu darbību.

 

Aicinām skolas apmeklēt RAAC „Daibe” - modernu daudzfunkcionālu atkritumu apsaimniekošanas centru, kurā iespējams papildināt zināšanas par videi draudzīgu atkritumu apsaimniekošanu.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv