28.02.2021, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
776, pašlaik vēro: 15.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesSuperpuika 2013

9.oktobrī Tehniskās jaunrades namā "Annas 2" norisinājās konkursa "Superpuika 2013" 1.kārta. Konkursam bija pieteikušies 187 zēni no visas Latvijas. Stalbes vidusskolu pārstāvēja Mārtiņš Ausmanis, Roberts Laudiņš, Markuss Mikševičs (5.kl.), Edijs Dzalbs, Pauls Skujiņš, Eduards Dakša, Mārtiņš Muižnieks, Markuss Mežvietis (6.kl.) Iespēju piedalīties otrajā kārtā ieguva 35 puikas no Rīgas, Jūrmalas, Jelgavas, Daugavpils, Preiļiem, Staļģenes, Ādažiem, Lēdmanes, Kandavas, Stalbes (Mārtiņš Ausmanis, Edijs Dzalbs, Pauls Skujiņš), Aizupes, Valkas, Riebiņiem, Pelēčiem un Kolkas.

Pirmajā kārtā jaunajiem censoņiem bija jārāda savas spējas, balansējot uz virves, minot velo pedāļus lietū, maketējot kuģus, sienot virvju mezglus, vadot trases auto modeļus, veidojot telpiskas supervaroņa maskas un meklējot pareizās atbildes erudīcijas uzdevumā. Visu pārbaudījumu veikšana kopumā aizņēma 6 stundas. Vērtēšanā, lai noteiktu 35 nākamajā kārtā iekļuvušos, tika iesaistīti 17 Tehniskās jaunrades nama speciālisti. Vērtēšanas procesā radušies arī secinājumi. «Pēdējos gadus novērots, ka šķietami vienkārši  veicamas darbības ar papīra nazi, āmuru vai zāģi sagādā lielākās problēmas atlases kārtu uzdevumos. Zēni darbības veic ātri, lai būtu pirmie, mazāk uzmanības pievēršot darba kvalitātei un precizitātei. Pirmās kārtas uzdevumu izpildē priecēja puišu vienotība un patiesā vēlme palīdzēt otram, neraugoties uz to, ka visi ir konkurenti,» teic «Annas 2» izglītības metodiķis Dāvis Braučs.  Pārbaudījumi vieni, bet veiksmes formula katram sava. Nesatricināmā mierā, ar eksperimentālu degsmi vai izklaidīgu jautrību - tā viņi lika punktu pie punkta, lai tuvotos Superpuikas titulam.

Katrs sāpīgais kritiens un negaidītā vilšanās vai drosmes izpausme un pacietības piepūle zēniem ir iespiedusi atmiņā spilgtas emocijas un devusi vērtīgu mācību nākotnei. Tiem, kuri spējuši tikt starp pirmajiem trīsdesmit pieciem, jāsāk gatavoties 2. kārtai, kas notiks TJN "Annas 2" šī gada 29.novembrī. Piedaloties 2. kārtā, punkti tiek skaitīti no jauna, tātad 1. kārtā iegūtie punkti netiek ņemti vērā. Lai veicas!© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv