25.02.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
855, pašlaik vēro: 17.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesAlfabēts, reizrēķins un dziedāšana.

Kā jau iepriekš ziņots, uz Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) aicinājumu novada deputātiem piedalīties akcijā ,,Skolas diena”, kas no šā gada 17.septembra – 5.oktobrim notiek pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādēs visā Latvijā, atsaucās arī Pārgaujas novada deputāti un 2.oktobrī viesojās Stalbes vidusskolā.

No trīspadsmit novada deputātiem, skolā ieradās desmit- Sandra Zepa, Jānis Bērziņš, Uldis Ezers, Jānis Plūme, Ivars Robītis, Imants Kalniņš, Juris Leimanis, Rudīte Vasile, Juris Baltgalvis un Alfs Lapsiņš, kā arī novada izpilddirektore Maruta Drubiņa. Deputātu skolas diena sākās skolotāju istabā, kur skolas direktore Jolanta Dzene sveica savus jaunos skolēnus.

Pirmā mācību stunda notika pie pirmsskolas izglītības skolotājas Antras Sarapovas, kura ar interaktīvās tāfeles palīdzību, pārbaudīja deputātu alfabēta zināšanas. Jāteic, lai ietrenētu roku interaktīvās tāfeles lietošanā, jaunajiem skolēniem nācās krietni piepūlēties un tikai ar skolotājas palīdzību izdevās uzdevumu izpildīt. Pēc alfabēta apgūšanas deputātu uzdevums bija uzgriezt pareizi pulksteni un aizpildīt reizināšanas tabulā trūkstošos skaitļus. Nodarbības noslēgumā, deputātiem bija iespēja uz interaktīvās tāfeles salikt kartupeļcilvēku.

Pēc pirmsskolas skolotājas apmeklējuma, deputāti devās uz matemātikas stundu, kurā skolotāja Māra Buša mācīja atšķirību starp vienādojumu un vienādību. Arī bez mājasdarba neizpalika- uzdevumu, kuru neizdevās laika trūkuma dēļ izpildīt (no iedotajām naudaszīmēm, reizinot iegūt nepieciešamo summu), deputāti solījās pabeigt mājās.

Kā pēdējā no mācību stundām bija mūzika. Skolotāja Anda Tomsone aicināja ar ksilofona, zvaniņu un bungu palīdzību vienoties dziesmā „Bēdu manu lielu bēdu”, kas veiksmīgi arī izdevās.

Pēc mācību stundām deputāti tikās ar skolēniem, vecākiem un skolas darbiniekiem, lai atbildētu uz sagatavotajiem jautājumiem. Skolēnus interesēja, kā kļūt par deputātiem, cik deputāts pelna, vai patīk šis darbs. Interesējās arī par deputātu hobijiem. Kā izrādās, novada lēmējvaras pārstāvji aizraujas ar tūrismu, medniecību, teātra mākslu, dejošanu un dziedāšanu, ceļošanu, šahu un pat astronomiju.

Skolēni interesējās arī par iecerēm un plāniem, kurus deputāti vēlas vēl šogad realizēt, kā arī par dažādiem sociāliem jautājumiem.

Uz jautājumu, kā patika skolas diena, izpilddirektore Maruta Drubiņa atbildēja: „Bija ļoti interesanti. Šī diena lika atcerēties senos skolas laikus.” Tam piekrita arī priekšsēdētāja vietnieks Imants Kalniņš. Arī viņam klasēs redzētas ļoti ieinteresēja, lai arī interaktīvā tāfele viņus šodien neklausīja.

Akcijas mērķis bija veidot lielāku lēmējvaras un sabiedrības izpratni par pedagoga darba pienākumiem, rosināt kvalitatīvas diskusijas par pedagogu darba vides ietekmi uz izglītības kvalitāti un aicināt deputātus nepieļaut pedagogu darba vides pasliktināšanos.


Informāciju sagatavoja:

JOLANTA VAIDO-ZĀLĪTE
Pārgaujas novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr. 64127834;
Mob. 29299002

 © 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv