02.03.2021, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
272, pašlaik vēro: 18.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesSaudzēsim šo brīnišķīgo zemes stūrīti, kurā dzīvojam!

,,Šopavasar Stalbes vidusskolas skolēni, kā jau katru gadu ierasts, sakopj skolas un centra apkārtni. Arī mēs, 9. klase, čakli strādājām- grābām lapas un sakopām ceļmalu. Tādā veidā varējām pateikt nelielu paldies mūsu izlaiduma sponsoriem – Pārgaujas novada pašvaldībai. Bijām priecīgi noskaņoti strādāt ar lielu atbildības sajūtu pat bez audzinātājas uzraudzības. Protams, darba laikā netrūka arī smieklu un jautras čaloņas...” Tā iespaidos par apkārtnes sakopšanas talku dalās 9. klases skolniece Laura Kaņepe.

Jā, tā lielā pavasara lapu grābšana un citi sakopšanas darbi nu jau ir garām- šobrīd priecājamies par saulainajiem pieneņu ziediem  jauki sakoptā Stalbes centra zālienos. Par  šo sakoptību jāpateicas ļoti daudziem cilvēkiem, kas ikdienā ir strādājuši un rūpējušies par to, lai mūsu ciemiņi pārsteigti teiktu: ‘’Pie jums taču izskatās kā īstā parkā!’’ Tāpēc sirsnīgs paldies sakoptās lauku sētas ‘’Pulles’’ saimniecei  un puķu mīļotājai Zaigai Kalniņai par dāsni dāvinātajiem dāliju gumiem , kuri šoruden uzziedēs Stalbes vidusskolas priekšā  jaunizveidotajā puķu dobē- mandalā ‘’Saules dobe’’. Īpašs paldies Grietai Grosbergai  par dalību šis dāliju dobes stādīšanā un piedalīšanos  sakopšanas talkās kopā ar ‘’Dzīvotprieka’’ seniorēm. Protams, par zālienu kārtīgu pļaušanu un daudziem citiem darbiem rūpējas  Ilvars Balodis un viņa komunālā komanda. Mūsu Tautas nama rūķītis Ruta ir pārvērtusi ‘’Rundas ‘’ puķu dobes  līdz nepazīšanai – tās vienmēr ir kārtīgi izravētas, uzlabotas ar jauniem ziemciešu stādījumiem un kluba priekša kārtīgi uzposta. Paldies Edgaram F. par palīdzību šopavasar iegādāto 26 kociņu stādu iestādīšanā Stalbes centra apstādījumos. Protams, paldies sabiedrisko darbu programmas strādniekiem, kuri ir strādājuši un šobrīd strādā sakopšanas darbos, kas nav tie patīkamākie un vieglākie. Patīkami pārsteidz Rozulas skolas sakoptie apstādījumi, kuros darbojas šīs programmas strādnieki. Un varbūt tas izklausīsies jocīgi ( dārznieki un sētnieki sapratīs), bet vislielākais paldies tiem, kuri konfekšu papīrīti  vai izdzerto alus pudeli nemet tuvējā  ziedošajā puķu dobē aiz soliņa, bet turpat blakus soliņam esošajā miskastē. Šobrīd apkārt Stalbes pagasta bērnudārza ‘’Rūķītis ‘’ spēļu laukumam  ir uzbūvēta jauna, skaista sēta vecās, izdemolētās vietā.  Šo darbu veica Ilgonis Vimba un Didzis Bojārs. Izrādīsim cieņu par viņu darbu un nerādīsim sliktu piemēru pašai jaunākajai paaudzei. Vēlos aicināt vecākus un pieaugušos iemācīt bērniem un jauniešiem vienu no senlatviešu ētikas principiem, kas izteikts pāris tautasdziesmas rindās:

 „Pār sidraba birzi gāju,

Ne zariņa nenolauzu.”

Adrija Fusa© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv