24.02.2021, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1075, pašlaik vēro: 24.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesMadara Elza Rudzīte – otrā gudrākā piektklasniece Latvijā

Aprīlis Straupes pamatskolā bijis piedzīvojumu pilns. Visspilgtākais no tiem – 5. klases skolnieces Madaras Elzas Rudzītes dalība konkursā „Gudrs, vēl gudrāks”.

7. aprīlī 5. klases skolēni un skolotāja Elita Pakalne devās uz 3. pusfināla filmēšanu televīzijā. Grimēšana, frizūras, konkursa saspringtā gaisotne – viss bija jauns un nepieredzēts. Jau sākumā Valtera Frīdenbergs apsveica Madaru Elzu Rudzīti kā uzvarētāju, jo konkursam bija pieteikušies 370 piektklasnieki no visas Latvijas, bet konkursam atlasīti vien 36. Un vienreizējs prieks pēc 3. kārtas, kad sapratām – Madara ir ļoti pārliecināta par savām zināšanām. Uzmanīga klausīšanās, arī mērķtiecīgs risks, un pusfinālā 1. vieta.

Tā kā fināla filmēšana notika jau nākamajā dienā, 8. aprīlī, tad arī piektdien devāmies uz televīziju. Šoreiz jau ar kuplāku atbalstītāju pulku. Finālā gaisotne bija vēl saspringtāka. Arī asaras. Bet mūsu Madara piekāpās vien Rīgas 49. vidusskolas 5. klases skolniekam Naurim.

26. aprīlis – filmēšana Straupes pamatskolā. Madara filmēšanai bija izvēlējusies latviešu valodas stundu, folkloras kopu un orientēšanos.

To, kā Madarai veicās pusfinālā un finālā, ko Madara stāstīja par sevi un savu skolu, visu varēs redzēt LTV1 13. un 20. maijā plkst. 19:05 erudīcijas spēlē skolēniem „Gudrs, vēl gudrāks”
   

Elita Pakalne,
Straupes pamatskolas skolotāja


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv