05.03.2021, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
716, pašlaik vēro: 12.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesNorisinās izglītojošās datorspēles "Eiro skrējiens" sacensības

Lai popularizētu datorspēles "Eiro skrējiens" jeb „Euro Run”, sacensības 9-12 gadus veciem skolēniem, kurās piedalīties aicina Eiropas Centrālā banka un Eirosistēmas valstu centrālās bankas, Stalbes vidusskolā 28. janvārī notika izglītojošas interaktīvās izbraukuma nodarbības  3.-6. klašu skolēniem. Nodarbību mērķis bija palīdzēt skolēniem interesantā veidā apgūt zināšanas par eiro banknotēm un monētām un tiem, kuri jau spēli spēlē veiksmīgāk, atbildēt uz spēles jautājumiem. Sacensības norisinās no 2015. gada 25. novembra, un iesaistīties tajās vēl ir iespējams līdz 2016. gada 25. februārim, kad tās noslēgsies.

Katra nodarbība tika organizēta atsevišķi vienai klasei. Vienas nodarbības ilgums bija 40 minūtes (1 mācību stundu). Izglītojošās nodarbības vadīja Latvijas Bankas pārstāve Antra Slava, kura arī ir "Naudas skolas" redaktore. Kopā ar Antru darbojās un nodarbības vadīja Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolēni Helēna un Roberts, kuri iejutās spēles varoņu Annas un Alekša lomās.

Nodarbībās skolēni:
•    uzzināja būtiskāko informāciju par eiro banknotēm un monētām;
•    pārbaudīja savas zināšanas nelielā konkursā;
•    saņēma noderīgus izdales materiālus;
•    mācījās strādāt komandās;
•    pelnot bonusus, par pareizām atbildēm, uzvarētāji ieguva vērtīgas balvas.

Visās nodarbībās skolēni bija aktīvi, uzrādīja ļoti labas zināšanas, taču ikvienam bija iespēja tās papildināt ar vēl nezināmo. 3. klases grupā uzvarētāju laurus guva divas komandas: Līga Laudiņa un Santa Solovjova un viņu sīvākie konkurenti Markus Raivo Tauriņš, Edmunds Eglītis un Kevins Briedis. 4. klases grupā arī ritēja sīva cīņa starp divām komandām, taču fināla jautājumā uzvaru izcīnīja Kristī Ozola, Roberts Šūmanis un Roberts Gūtmanis atstājot 2.vietā Martu Kristiānu Amantovu un Nikolu Zaķi, visi no Stalbes vidusskolas. 5. klašu grupā uzvaras laurus guva Straupes pamatskolas meiteņu komanda: Eva Indriksone un Madara Elza Rudzīte. 6.klašu grupā labākās bija Kristīne Leitāne, Kristīne Vallija Ruble un Amanda Vilciņa no Stalbes vidusskolas.

Nodarbībās līdzdarbojās arī skolotājas Ilze Paegle no Stalbes vidusskolas, galvenā iniciatore, lai nodarbības Stalbes vidusskolā notiktu, un Straupes pamatskolas skolotājas Iveta Adamsone un Evija Tiltiņa, kuras atsaucās ielūgumam un ieradās uz nodarbībām kopā ar savas skolas 5.-6. klašu audzēkņiem.

Stalbes vidusskolas sociālo zinību skolotāja Ilze Paegle

Foto galeriju no pasākuma var aplūkot sadaļā Foto 2016
28. janvārī izglītojošās datorspēles "Eiro skrējiens" nodarbība Stalbes vidusskolā


Datorspēles "Eiro skrējiens" tiešsaistes sacensības notiek interneta vietnē www.jaunas-eiro-banknotes.eu. Šīs spēles mērķis ir izglītot jaunākos naudas lietotājus par eiro banknotēm un monētām un to drošību. "Eiro skrējiens" 2015. gada 25. novembrī tika uzsākts vienlaicīgi visā eiro zonā, un līdz šim Latvijas bērni ir bijuši starp aktīvākajiem spēles dalībniekiem. Līdz 20. janvārim spēlē kopumā piedalījušies 13 182 eiro zonas bērnu, tostarp Latvijas dalībnieku skaits bijis 2542. Latvijas pārstāvji arī ir starp sekmīgākajiem spēles dalībniekiem – varam lepoties ar trīs mūsu valsts pārstāvju atrašanos "Eiro skrējiena" TOP5 rezultātu tabulā.

Eiro zonas valstīm tradicionālo konkursu "Eiro skrējiens" Latvijas Banka un Eiropas Centrālā banka (ECB) pirmo reizi rīko arī Latvijā, turklāt ar īpašu sacensību finālu 2016. gada aprīlī. Spēle "Eiro skrējiens" ir izglītojoša un aizraujoša, tās varoņi Anna un Aleksis palīdz policijai apcietināt banknošu viltotāju, un šajos notikumos paši labāk iepazīst savu naudu.

Līdztekus kopīgajām sacensībām, kas notiek eiro zonā, Latvijas Banka organizē papildu sacensības un izglītojošus pasākumus skolēniem un skolotājiem Latvijā. Četrus sacensību Latvijā dalībniekus, kuri spēlē būs ieguvuši visvairāk punktu, un viņu klasesbiedrus Latvijas Banka 2016. gada aprīlī aicinās piedalīties finālsacensībās tās ēkā Rīgā.

Lai apmācītu skolēnu par naudaszīmju drošību un palīdzētu viņiem sagatavoties sekmīgi atbildēt uz spēles jautājumiem par eiro banknotēm un monētām, Latvijas Banka 2015. gada 7. oktobrī uzsāka izglītojošas izbraukuma nodarbības vispārizglītojošās skolās visā Latvijā. Tās turpināsies līdz pat 2016. gada februārim.

Lai vēl atraktīvākā veidā iepazītu eiro monētu dažādību, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolēni ir sarakstījuši dziemiņu, kurai jebkurš var dungot līdzi.

Detalizēta informācija par izglītojošām aktivitātēm un materiāliem – rakstot uz e-pastu redaktors@naudasskola.lv vai zvanot pa tālruni 67022288.

Eirosistēma, tostarp Latvijas Banka, rūpējas par naudaszīmju pretviltošanas aizsardzības pastiprināšanu, tai pašā laikā ar dažādiem informatīviem un izglītojošiem materiāliem un pasākumiem aicinot iedzīvotājus pazīt savu naudu, lai pasargātu sevi no viltojumiem. Latvija ir starp valstīm, kuru iedzīvotāji jūtas labi informēti par naudas drošību, un Latvijas Banka turpinās stiprināt šo informētību un zināšanas.

Informācijas avots:
Latvijas Bankas preses dienests
Tālr.: 67022594; 67022384
presesdienests@bank.lv


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv