28.02.2021, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
465, pašlaik vēro: 8.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesIepazīsties ar dabas aizsardzības brīvdienām jeb talkām!

Pateicoties Nordplus atbalstam, Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Igaunijas un Somijas kolēģiem attīsta jaunu praktisku neformālas izglītības programmu Latvijā -  Dabas aizsardzības brīvdienas jeb talkas.  Dabas aizsardzību talku mērķis ir nodrošināt cilvēkiem iespēju brīvajā laikā strādāt dabas aizsardzības labā un neformālā vidē mācīties vairāk par dabā notiekošajiem procesiem, kā arī veicināt brīvprātīgā darba attīstību Latvijā.
 
Šobrīd Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, mācoties no igauņu un somu kolēģu ilggadējās pieredzes, gatavo dabas aizsardzību brīvdienu nacionālo stratēģiju, kā arī veido blogu par projekta norisi. Dabas aizsardzības brīvdienas plašākai sabiedrībai tiks piedāvātas no 2017.gada, taču jau sākot ar šī gada vasaru uzņēmumiem sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu ir iespēja organizēt dabas aizsardzības talkas saviem darbiniekiem.
 
Aizsardzības brīvdienu kustības mērķis ir paplašināt Latvijā vispārpieņemto priekštatu par talkas būtību, kā arī veidot alternatīvu brīvā laika pavadīšanas iespēju – aktīva atpūta dabā, darot nozīmīgus darbus, satiekot domubiedrus un atklājot skaistas dabas teritorijas tepat Latvijā. Dabas aizsardzības talku mērķis ir nevis likvidēt cilvēka darbības radītās sekas, bet brīvprātīgi veikt darbus, kas nepieciešami, lai veiksmīgi uzturētu dabas aizsargājamās teritorijas un atbalstītu dabas procesus, kas tajās risinās.  Tāpat dabas aizsardzības brīvdienas neformāli izglīto jautājumos par dabas procesiem un veicina atbildīgu, videi draudzīgu dzīvesveidu.
 
Dabas aizsardzības brīvdienas un talkas Igaunijā un Somijā pastāv jau daudzus gadus un ir populāra kustība, kas vieno dažādu sociālo grupu un vecuma cilvēkus – katra talka visbiežāk risinās pāris dienas un ir kā mazs ceļojums, kas sevī ietver darbu dabā.


Avots: Pasaules Dabas fonds© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv