26.02.2021, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
373, pašlaik vēro: 19.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesMinistru prezidente aicina visas Latvijas skolas veltīt vienu mācību stundu Barikāžu 25 gadu jubilejai!


20.janvārī apritēs 25 gadi kopš 1991.gada barikādēm, kad Baltijas iedzīvotāji drosmīgi iestājās par savām valstīm. Lai veicinātu atmiņu un vēstures tālāknodošanu, Ministru prezidente Laimdota Straujuma aicina ikvienu skolu un skolotāju iesaistīties valstiskā iniciatīvā un laikā no 4. līdz 18.janvārim veltīt vienu mācību stundu barikāžu tēmai.

Barikāžu laiks bija vēsturiska un izšķiroša lappuse Latvijas neatkarības saglabāšanā - patriotisms un vēlme pēc brīvas valsts bija nenoslāpējami. “Tolaik visdažādākie cilvēki no visas Latvijas pulcējās, lai dienu un nakti kopīgiem spēkiem sargātu valsts stratēģiski svarīgos objektus. Vieni sargāja, citi rūpējās par tiem, kuri sargā,” atceras Ministru prezidente.

“Arī es Barikāžu dienās biju postenī Dzirnavu ielā pie toreizējā telegrāfa. Toreiz strādāju Valsts plāna zinātniskajā institūtā Pērses ielā 2. Izšķirošajās dienās smērējām sviestmaizes mūsu valsts sargātājiem, atbalstījām viens otru ar dziesmām un ticību Latvijai. Tā bija varonīga un iedvesmojoša kopā būšanas sajūta, tāpēc šodien vēl jo svarīgāk apzināties mūsu valsts patieso spēku un varenumu.”

Ministru prezidente Laimdota Straujuma norāda, ka barikādes ir ikviena Latvijas patriota un visas Latvijas brīvības stāsts. Taču, lai barikāžu iedegtā drosme un kopība neapdzistu, ar to svarīgi dalīties - “mēs visi kopā esam atbildīgi par vēstures un atmiņu tālāknodošanu nākamajām paaudzēm, tāpēc aicinu ikvienu skolu un skolotāju iesaistīties valstiskā iniciatīvā un laikā no 4. līdz 18.janvārim veltīt vienu mācību stundu barikāžu tēmai!”

Skolas aicinātas īpaši pārdomāt mācību stundas saturu, iesaistot skolēnus atmiņu stāstu izzināšanā, diskusijās un pašu veidotās prezentācijās.

“Veicināsim patriotisma garu mūsu skolēnos, rosināsim dziļāku izpratni par valsts veidošanos un kopīgi izcīnīto neatkarību! Un dalīsimies savos Barikāžu 25 gadu jubilejas pasākumu iespaidos!” aicina Ministru prezidente.

Informāciju sagatavoja
Lita Juberte
Ministru kabineta preses sekretāre
Tālrunis: 67082919; 28803639
E-pasts: lita.juberte@mk.gov.lv© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv