02.03.2021, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
315, pašlaik vēro: 17.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesStraupes pamatskola piedalās "HansaMedia" Latvijas 97. dzimšanas dienas apsveikuma veidošanā


24.oktobrī Straupes bibliotēkā producentu apvienības „HansaMedia” pārstāvji valsts apsveikuma veidošanai gaidīja 1.klases skolnieku Kristoferu Čerņavski.

    Jau kopš 2012.gada „HansaMedia” veido apsveikumus Latvijai. Pasākumu sērijā tematiski tiek skaitīti gadi līdz simtgadei. Video autori cenšas ilustrēt piederības sajūtu Latvijai. Pirms trim gadiem video autori, veidojot sižetu „Latvijai 94! Gadi”, devās apkārt Latvijai, lai satiktu 94 cilvēkus vecumā no 1 līdz 94 gadiem. Rezultāts – 94 portreti.

     2013.gadā „Latvijai 95! Darbs” dziesmas „Nevis slinkojot un pūstot” skanējuma laikā tika ilustrēta dažādu profesiju cilvēku ikdiena.

2014.gadā „Latvijai 96! Robežlīnija” video autori dokumentēja cilvēkus, kas dzīvo pierobežā, sveicienā katram stāvot pie robežstabiņa un dziedot vienu rindiņu no I. Ziedoņa un grupas „Iļģi” spēka dziesmas „Mīl katrs baltu maizes riku”.

Šogad, kad Latvija svinēs 97.dzimšanas dienu, tēma ir „Vārdi”. Apsveikums tiks veidots, lasot tekstu no 97 grāmatām, kas hronoloģiski izdotas no 1918.līdz 2015.gadam. Grāmatas izvēlējusies Latvijas Nacionālā bibliotēka, tās tika paņemtas un ar tām šobrīd apbraukā 97 bibliotēkas visā Latvijā. Grāmatas pirmklasnieki atver 18.lappusē un lasa rindkopu. No dažādajiem vārdiem, kas izlasīti, rakstnieks Pauls Bankovskis izveidojis apsveikumu, kas skan kā stāstiņš – pantiņš. 97 pirmklasnieki, 97 grāmatas un kopīgi izveidots apsveikums mūsu valstij.

   Šo uzdevumu Straupes bibliotēkā godam veica Kristofers, kas arī ikdienā ir čakls lasītājs. Zēns lasīja fragmentu no mūsu novadnieka Ernesta Brastiņa grāmatas. Filmēšanas grupa bija sajūsmā par labo un izteiksmīgo lasījumu.

Pirmizrāde, kurā būs redzami fragmenti no apsveikuma,  būs redzama 11. novembrī LTV1 raidījumā "Panorāma". Savukārt 18.novembrī visus lasījumus varēs redzēt pie Brīvības pieminekļa uz lielā ekrāna.
Būs zināma interneta adrese, lai noskatītos visu garo apsveikumu. To paziņosim vēlāk.


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv