28.02.2021, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
768, pašlaik vēro: 15.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesSadarbības projekts "Kaimiņu kultūras, valodas un pamatprasmju pieredze"


Šajā mācību gadā Stalbes vidusskolai ar Šauļu proģimnāziju „Romuvos” (Lietuva) noris sadarbības projekts „Neighbouring Experience Developing Cultural, Linguistic and Key Competences” (Kaimiņu kultūras, valodas un pamatprasmju pieredze).

Projekta ietvaros no 5. oktobra līdz 9. oktobrim 20 lietuviešu skolēni iejutīsies Pārgaujas novadā kā Stalbes vidusskolas audzēkņi. Viņi dzīvos mūsu ģimenēs, kopā piedalīsies dažādās aktivitātēs skolā, kā arī dosies kopīgās ekskursijās pa novadu, Vidzemi. Katru dienu Šauļu skolēni apmeklēs mācību stundas. Lai labāk iepazītu viens otru, katru dienu notiks dažādas radošās darbnīcas mācību priekšmetos.

Pirmdien, 5. oktobrī, pēc iepazīšanās ar Stalbes vidusskolu un mūsu skolēniem  sadraudzības aktivitātēs, audzēkņi no Šauļiem viesosies novada pašpārvaldē Stalbē, "Iktēs", kur tiksies ar pašvaldības pārstāvjiem un domes priekšsēdētāju Hardiju Ventu. Pēc pusdienām sekos arī ekskursija pa novadu.

Tikpat dinamiski aizritēs arī pārējās dienas, kurās mācību stundas mīsies ar ekskursijām un radošajām darbnīcām. Otrdien lietuviešu skolēni mācīsies latviešu valodu, apskatīs Āraišus, Līgatni un Siguldu, trešdien griezīsies tautas deju ritmos un piedalīsies mūzikas stundās un pat pašrocīgi, protams, palīdzot vēstures skolotājām, iedzīvinās seno latviešu neolīta laika apmetni. Gala rezultātā taps seno latviešu keramikas darbi un apģērbs. Ceļojot cauri laikmetiem, viesiem būs iespēja sajust arī viduslaiku elpu naksnīgā ekskursijā ar lukturīšiem pa Cēsu līkumotajām, noslēpumu pilnajām ielām. Ceturtdien uzsvars būs dabaszinātnes, matemātika un vides aizsardzība. Skolēni arī mācīsies, kā gatavot mākslas darbus no otrreizējām izejvielām. Neizpaliks arī ekskursija uz ZAAO "Daibe" poligonu. 


Savukārt 2016. gada aprīlī 20 Stalbes vidusskolas skolēni dosies uz Lietuvu, lai nedēļas garumā mācītos pie jauniegūtajiem draugiem Šauļos.

Projektu finansē Ziemeļvalstu padome. Projekta sadarbības pamatā ir klašu apmaiņa.


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv