25.02.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
867, pašlaik vēro: 17.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesGaujas nacionālā parka pameža un paaugu apsaimniekošanas seminārs


    1. oktobrī notiks mežsaimniecības demonstrējumu teritorijas „Pūpoli” pārvaldnieka Raimonds Mežaka rīkotais seminārs sadarbībā ar meža konsultāciju pakalpojumu centru (MKPC) un Pārgaujas novada pašvaldību - par labu mežu apsaimniekošanas praksi, izmantojot Eiropas Savienības (ES) pieejamo atbalstu mežu īpašniekiem.

    Semināru vadīs pieredzes bagāti lektori Andris Vīrs, Mežu konsultāciju pakalpojuma centra vadītājs, un semināra rīkotājs Raimonds Mežaks. Pasākumu atklās Andris Vīrs, iepazīstinot ar ES struktūrfondu atbalstu mežu īpašniekiem meža kvalitātes uzlabošanai. Turpinot ar plānotajiem atbalsta pasākumiem meža jomā šajā konkrētajā ES plānošanas periodā - dažādi atbalsta veidi un saņemšanas nosacījumi. Pasākumā uzsvars tiks likts uz iespēju kopt paaugu un pamežu vietās, kur aizliegta kailcirte. Piemēram Gaujas nacionālā parka dabas lieguma zonā, upju, ezeru, purvu aizsargjoslās, kā arī citās vietas, kur normatīvie akti aizliedz kailcirti.

    Nobeigumā, pēc kafijas pauzes, būs iespēja atkal doties dabā, lai kopā ar Raimondu Mežaku izvērtētu GNP dabas lieguma zonas mežu paaugas un pameža atbilstību noteiktajiem ES finansējuma saņemšanas kritērijiem paaugas un pameža retināšanai.

    Iepriekš, 5. septembrī Stalbes tautas namā norisinājās MKPC rīkotais seminārs par ūdenstilpju un to krastu apsaimniekošanu. Pasākuma dalībnieki uzzināja par ūdenstilpēm, to funkcijām, sugām, kuras ūdens ekosistēmās dzīvo, galvenajām problēmām un to apsaimniekošanas paņēmieniem un rezultātiem, kā arī zinātnē balstītu pētījumu atziņas. Par ūdenstilpju apsaimniekošanas metodēm stāstīja biologs un ūdeņu pazinējs Andris Urtāns, kurš pats aktīvi jau vairākus gadus nodarbojas ar upju tīrīšanu. Šī darba veikšanai visbiežāk tiek izmantots "MTZ" traktors, bet daudz tiek izmantots arī roku darbs.
    Interese par ūdenstilpju un to krastu apsaimniekošanas semināru bija liela. Piedalījās ap 50 apmeklētāju, kas bija mērojuši ceļu no Alūksnes, Balviem, Iecavas, Rīgas, Valmieras, Siguldasun citām vietām. Bez mežu īpašniekiem, kuriem galvenā interese seminārā bija uzzināt, kā veidot labākas attiecības starp meža un ūdens ekosistēmām, uz pasākumu kā klausītājs bija ieradies arī LU Bioloģijas fakultātes asociētais profesors Jānis Priednieks, kā arī Vides konsultatīvās padomes priekšsēdētāja vietniece Lelde Enģele. Pasākuma otrajā daļā pievienojās Pasaules Dabas Fonda Ūdens programmas vadītājs Ingus Purgalis.

    Andris Vīrs atzīst, ka 5. septembra seminārā lielākā interese izrādīta jautājumos par ES atbalstu mežsaimniecībā, tāpēc nolemts rīkot šo nākošo semināru rīkot jau 1. oktobrī.

    Seminārs par labu mežu apsaimniekošanas praksi, izmantojot ES pieejamo atbalstu mežu īpašniekiem, pirmā daļa notiks Stalbes tautas namā. Došanās uz objektiem - Pārgaujas novada saimniecībās "Grenči", "Zvejnieki". Semināra norises laiks - no plkst. 10:00 - 14:15. Dalība bezmaksas. Bez iepriekšējas pieteikšanās.

Papildus informācijai sazinieties ar MKPC Ziemeļvidzemes nodaļas vadītāju Andri Vīru, T: 26108426, E: andris.virs@mkpc.llkc.lv.

Stefānija Jančevska
Sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv