05.03.2021, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
718, pašlaik vēro: 12.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesES TEVI MĪLU, LATVIJA!
14.novembrī Melngalvju namā Valsts prezidents Andris Bērziņš apbalvoja konkursa „Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā” labāko darbu autorus, kurus žūrija izvēlējusies no iesūtītajām vairāk nekā 200 uzrunām.

Pasākuma laikā labāko darbu autoriem tika pasniegtas piemiņas veltes, bet trīs pirmo vietu ieguvējiem bija iespēja kopā ar Valsts prezidentu 18.novembrī valsts svētku koncertā teikt savu uzrunu visai Latvijai. Šogad savu uzrunu no Nacionālā teātra skatuves teica arī Straupes pamatskolas 6.klases skolnieks Kārlis Roberts Rudzītis.

Jau pirms svinīgās ceremonijas Kārli intervēja LNT žurnālists. Prezidents Andris Bērziņš atzina, ka arī viņš ir iedvesmojies no skolēnu iesūtītajām runām, lasot guvis priekšstatu, kas mūsu šodienas jauniešiem ir aktuāls, kādi ir viņu sapņi. Katram bija iespēja fotografēties kopā ar Valsts prezidentu.

Vēlāk, kad draudzīgās sarunās tika baudīti sarūpētie cienasti, ar Kārli centās parunāt daudzi pasākuma dalībnieki. Apbrīnu par tik atšķirīgu, emocionālu runu izteica Latvijas Universitātes Politikas zinātnes nodaļas asociētā profesore, Dr.sc.pol. Daina Bāra. Viņa arī atzina, ka Straupe ir īpaši skaista vieta, kur raisīties tādām domām. Kārli sveica arī Rīgas Hanzas vidusskolas 12. klases puisis, sakot, ka runa patiesi ir apbrīnas vērta. Arī ar pašu prezidentu saruna raisījās brīvi, jo viņš ik pa laikam atkārtoja, lai neuztraucas, „Latvijas Nacionālajā teātrī mēs būsim kopā”. Kopā ar Kārli paslavējām arī Pārgaujas novadu par dāvāto iespēju skolēniem ar augstiem mācību sasniegumiem saņemt stipendijas. Un klusu, baltu skaudību balsī: „Es arī gribētu pie jums mācīties.”

Kā mēs zinām par skolēnu uzrakstītajām runām? Trim labākajiem bija iespēja savas runas nolasīt. Ja pārējie divi skolēni lasīja savu runu fragmentus, tad Kārlim bija jānolasa visa runa. Kāpēc visa? Vienkārši nav iespējams izcelt vienu fragmentu, jo tas ir veselums. Uz ekrāna blakus karogiem mainījās skolēnu darbu citāti. No Kārļa runas bija izvēlētas šīs rindas:

„Es Tevi dzirdu, Latvija!
Es redzu Tevi, Latvija!
Es jūtu Tevi, Latvija!
Es mīlu Tevi, Latvija!”

Pasākuma video var noskatīties:
https://www.youtube.com/watch?v=DEgtzhYXAVM&feature=youtu.be

Kārļa audzinātāja
Elita Pakalne