24.02.2021, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1040, pašlaik vēro: 16.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesBebru diena un Atvērto durvju diena NMPD
10. oktobrī Straupes pamatskolas aktīvākie vides pulciņa dalībnieki kopā ar Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas čaklākajiem skolēniem devās kopīgā talkā sakopt nelielu teritoriju Rozulas apkārtnē, lai kaut nedaudz novērstu meža un citu ekosistēmu bojājumus, ko izraisa bebru izveidotie ūdens uzstādinājumi (bebraines). Lai nodrošinātu dabisku ūdens teci, tika jaukti vairāki dambji.  Ar lielu saliedētību, jautrām emocijām, jaunu draudzību, nepieļaujot turpmāku bebraines platības palielināšanos kaut uz neilgu laiku, tika čakli strādāts pāris stundas. Noslēgumā kopīgā zupas un saldumu baudīšanas brīdī jau raisījās idejas par kopīgu talku pavasarī.

                          

Tajā pašā dienā Valsts kanceleja sadarbībā ar valsts pārvaldes institūcijām šogad visā Latvijā organizēja Atvērto durvju dienu. Ar NMPD Cēsu brigāžu atbalsta centra plānoto pasākumu saturu varēja iepazīties Straupes pamatskolas 5. un 6. klases skolēni. Tā bija prezentācija par NMP dienestu, operatīvā medicīniskā transportlīdzekļa un brigāžu aprīkojuma apskate, darbošanās ar manekenu, mācoties veikt atdzīvināšanas pasākumus cilvēka dzīvībai kritiskās situācijās. Liels paldies šajā dienā un maiņā strādājošajiem par vecuma posmam atbilstošu ieinteresējošu stāstījumu.

Vides pulciņa vadītāja
Evija Tiltiņa© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv