28.02.2021, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
790, pašlaik vēro: 18.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesPārgaujas novada skolu floristikas pulciņu radošā diena „No Miķeļiem līdz Mārtiņiem”

Laba diena, mājas māte!

Ielaižat(i) Miķeļbērnus –
Miķeļbērni nosaluši,

Tēvam cūkas ganīdami.

Tēvam cūkas ganīdami,

Miežu vārpas lasīdami.

Ja Miķeļos vēl ozoliem zīles, būs dziļi sniegi Ziemassvētkos! Stalbes centra ozoli joprojām birdina zīles un zīlītes, arī lapas vēl turas zaros, un  pats par sevi rodas jautājums – cik gan dziļiem šogad jābūt sniegiem Ziemassvētkos? Nu dzīvosim- redzēsim, vai šis ticējums ir patiess.

Bet stāsts ir par Miķeļdienu - 29. septembri, kad Stalbes vidusskolā pulcējās Straupes pamatskolas, Raiskuma internātpamatskolas rehabilitācijas centra, Stalbes vidusskolas un tās struktūrvienības Auciema skoliņas floristikas pulciņu komanda, lai piedalītos rudens radošajās darbnīcās. Katra komanda mājās pētīja latviešu tautas rudens svētku tradīcijas un sagatavoja īsu prezentāciju par savu komandu. Pēc iepazīšanās radošā darbošanās varēja sākties.

Straupes pamatskolas 2.-4. klases komanda skolotāju Anitas Lazdānes un Ilonas Čerņavskas vadībā veidoja galda dekorus - ar sūnām apdarinātā oāzē sadurti uz irbulīšiem savērti rudens auglīši un kļavu lapas. 5.-9. klases komanda no vilkvāļu lakstiem un rudens ziediem darināja matu rotas, rokassprādzi un kaklarotu. Raiskuma internātpamatskolas meiteņu komanda „Fantāzija” ar savas floristikas skolotājas Ilzes Babahinas un Santas palīdzību no daudzām kļavlapu tūtiņām veidoja fantastisku ezīti rudens krāsās. Savukārt Auciema skolas komandas ieceri – košu Miļeļdienas durvju vainagu - iedzīvināt palīdzēja skolotāja Ieva Razgačeva.  Anete iemācīja veidot rudenīgus galda dekorus ar svecītēm. Stalbes vidusskolas komanda darināja rudenī noderīgu lietu kolekciju: spilvenu saldam miegam, lukturi tumšiem ziemas vakariem, ziedu tūtu dāvināšanai svētkos un rotu kolekciju rudens karnevālam.

Kad visi bija nedaudz noguruši, pašā laikā nāca Stalbes floristikas pulciņa meiteņu Anetes un Santas sagatavotā zināšanu pārbaude ciemiņiem par Stalbes vidusskolu. Šajā konkursā uzvarēja skolotāja Ieva Razgačeva. Pēc tam sekoja komandu darbiņu prezentācija un kopīga bildēšanās pēc labi padarīta darba.

Stalbes komandas meitenes izteicās, ka labprāt piedalītos radošajās dienās arī turpmāk – tikai citās Pārgaujas novada skolās. Nebūtu slikti, ja šāda darbošanās kļūtu par jaunu tradīciju.

Stalbes floristikas pulciņa vadītāja  Adrija Fusa© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv