02.03.2021, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
304, pašlaik vēro: 16.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesSkolās mācību trauksme

20.maijā Pārgaujas novada skolās ieskanējās signalizācijas trauksmes skaņas, vēstot, ka noticis kas ārkārtējs. Šoreiz tās bija mācības, lai audzēkņiem un skolas personālam nostiprinātu iemaņas, kā rīkoties, ja mācību iestādē izcēlies ugunsgrēks.

Mācību trauksmei izvēlēta bija Stalbes vidusskola un tās struktūrvienība Auciemā. Stalbē skolēnu un personāla evakuācija notika piecās minūtēs, kas ir par nepilnu minūti ilgāk, nekā tā notika iepriekšējā gadā rīkotajās mācībās. Pārrunājot situāciju ar Stalbes vidusskolas direktora vietnieci mācību darbā Ilzi Rēķi, viņa atklāja, ka sākotnēji nevarēja īsti saprast, vai šī ir īsta trauksme vai kārtējā signalizācijas ieslēgšanās, kura šad tad uz īsu brītiņu notiek dēļ remontdarbiem, kas noris skolā.

Auciemā, analizējot situāciju pēc mācību trauksmes, konstatētas dažas nepilnības, kuras uzreiz tika novērstas. Ievelkot signalizāciju Auciema skolā pirms pāris gadiem, tā nostādīta tā, lai skolēnus nenobiedētu un ieskanas tikai uz īsu brīdi. Pārgaujas novada pašvaldības policijas priekšnieks šādu situāciju uzskata par nedrošu un apsardzes firmai, kas apkalpo struktūrvienību, lika signalizāciju uzstādīt atbilstoši prasībām.

Kad uzdevums bija paveikts, bērnus un skolotājus uzrunāja Cēsu iecirkņa kārtības policijas priekšniece Inga Kovaļevska, kura bērniem izstāstīja kārtības noteikumus un aicināja bērnus būt uzmanīgiem uz ceļa, pie elektrības transformatoriem un stabiem, kā arī īpašu piesardzību ievērot peldēšanas sezonā.  Kārtības policijas priekšniece izteica gandarījumu, ka bērni saprot, ka, līdz ar signalizācijas ieskanēšanos, ēka jāatstāj. “Sabiedriskās vietās nevajadzētu vienaldzīgi attiekties pret trauksmes signalizācijas skaņām. Nekrītiet panikā, meklējiet izeju un netēlojiet varoņus, kā arī neinteresējieties, kas notiek, nefilmējiet ar telefoniem, lai ievietotu klipiņus internetā, bet gan galvenokārt rūpējieties par savu drošību,” I. Kovaļevska informē skolēnus.

Skolas kolektīva rīcību vērtēja Pārgaujas novada pašvaldības  policijas priekšnieks Didzis Baumanis, darba aizsardzības speciālists Uldis Rubins, novada izpilddirektore Maruta Drubiņa, Cēsu iecirkņa kārtības policijas priekšniece Inga Kovaļevska.

Šāda veida mācības tiek organizētas katru gadu. Pagājušajā gadā mācības notika Straupes pamatskolā un Stalbes vidusskolā. Abas skolas mācībās bija uzrādījušas labus rezultātus.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv