05.03.2021, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
767, pašlaik vēro: 13.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesĒnu diena 17. februārī

Karjeras izglītībā liela nozīme ir ne tikai skolai, kurā izvēlas mācīties profesiju, bet arī priekšstatam par darba specifiku, vidi, cilvēkiem, kas to veido. Iespēju ielūkoties profesijas „virtuvē“ dod Ēnu dienas. Latvijā Enu diena gan bija 12. februārī, bet mēs, Straupes pamatskolas 9.klases skolēni, ēnot devāmies 17. februārī, jo iepriekšējā nedēļā bijām ļoti aizņemti COMENIUS projekta pasākumos.

Es „ēnoju”  Juri Martinsonu. Aizgāju uz servisu un sāku apskatīt visu. Tad man piedāvāja nomontēt un uzmontēt riepu uz diska. No sākuma viņš pastāstīja un parādīja, kā tas ir jādara, un tad to ļāva darīt man. Pirmajā reizē tas nebija viegli. Vēlāk arī runājām par profesiju, kuru vēlos apgūt. Redzēju, kā maina eļļu mašīnas dzinējam. Vēlāk redzēju arī profesijas mīnusus. Darbs nav no tiem tīrākajiem, rokas visu laiku ir netīras, jo mašīnu vecās detaļas ir netīras un ar cimdiem nevar pastrādāt, jo tas krietni paildzina un apgrūtina darbu. Man patika, jo es nekad nebiju redzējis servisa ikdienu. Patika arī tas, ka pats varēju kaut ko padarīt.

Paldies atsaucīgajiem Straupes ļaudīm – Mārim Šķesterim, Druvim Kreitūzim, Naurim Reinhardam, Mairim Turlajam -  , kas palīdzēja ielūkoties darba dienas ritmā arī maniem klasesbiedriem.

Mairis Ekerts

Straupes pamatskolas

 9.klases skolnieks© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv