02.03.2021, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
245, pašlaik vēro: 16.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesRaiskuma internātpamatskolā - rehabilitācijas centrā realizēts projekts drošākai videi

Pirmdien, 17.februārī, Pārgaujas novada Raiskuma internātpamatskolā - rehabilitācijas centrā viesojās Valsts reģionālās attīstības aģentūras direktore Solvita Zvidriņa, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Attīstības instrumentu departamenta direktora vietnieces Ināra Buda un Šveices vēstnieks Latvijā Markuss Niklauss Pauls Dutlijs, lai novērtētu paveikto izglītības iestādes ugunsdrošības uzlabošanā.

Valsts reģionālās attīstības aģentūras īstenotā Latvijas – Šveices sadarbības programmas projekta „Atbalsts ugunsdrošības pasākumiem pašvaldību vispārējās izglītības iestādēs” ietvaros skolā ierīkota automātiskās ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma, uzstādītas izgaismotas izeju un evakuācijas kustības virzienu norādītājzīmes un izvietota automātiskā balss ugunsgrēka izziņošanas sistēma. Raiskuma speciālās internātpamatskolas - rehabilitācijas centra ugunsdrošības sistēmu uzlabojumi izmaksājuši teju 60 000 eiro, no kuriem vien 10% segusi pašvaldība – 6000 eiro apmērā. Lielākā daļa izmaksu segtas no Latvijas – Šveices sadarbības programmas līdzekļiem.

Vizītes laikā viesi apskatīja skolas telpas un tikās ar Pārgaujas novada domes priekšsēdētāju Hardiju Ventu, kurš iepazīstināja ar novada aktualitātēm un attīstības virzieniem.

Pirms projekta īstenošanas apliecinājuma parakstīšanas Raiskuma internātpamatskolas – rehabilitācijas centra skolēni viesiem sniedza muzikālus priekšnesumus, kuri klātesošajos radīja patiesu sajūsmu un apbrīnu.

Šveices vēstnieks Latvijā Markuss Niklauss Pauls Dutlijs uzsvēra, ka Raiskuma skola ir viena no 170 skolām, kurās ieviests šāda veida projekts. „Ceru, ka jūs jau zināt, kā ir jārīkojas trauksmes situācijā, zināt kurām zīmēm sekot evakuācijas gadījumā. Novēlu, la sistēmu lietot nāktos tikai un vienīgi mācību nolūkos,” klātesošajiem vēlēja Šveices vēstnieks Latvijā. Markuss Niklauss Pauls Dutlijs informēja, ka Šveices programmas ietvaros Latvijai ir piešķirti 48 miljoni eiro, no kuriem 44% saistīti ar jaunatnes projektiem. Finansējums piešķirts 110 skolēnu autobusu iegādei, 23 jaunatnes iniciatīvas centru uzturēšanai un jauniešu pasākumu organizēšanai, NVO projektiem, kuri uzlabojuši jauniešu dzīvi, 117 skolu ugunsdrošību projektiem, kā arī vairākiem ar zinātni saistītiem projektiem. „Mēs nevaram atrisināt visas problēmas, bet ceram, ka mūsu atbalsts ir jūtams,” teica Markuss Niklauss Pauls Dutlijs.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Attīstības instrumentu departamenta direktora vietnieces Ināra Buda atzina, ka projekta ietvaros ir ne tikai iegūts tehniskais nodrošinājums, bet arī skolēniem, skolotājiem atkārtotas zināšanas par drošas vides uzturēšanu.

Valsts reģionālās attīstības aģentūra bija projekta ieviesējs. Aģentūras direktore Solvita Zvidriņa atzina, ka no idejas līdz rezultātam ir garš un grūts ceļš. „Nekas nenotiek tāpat vien, jo mums gribās. Nevienam nav burvju nūjiņas,” teica S. Zvidriņa un vēlēja skolai realizēt aizvien jaunus projektus un meklēt iespējas jaunām ideju realizācijām.

Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents izteica pateicību visiem sadarbības partneriem, kā arī novēlēja, lai trauksmes sistēma mūs māca un pilnveido nevis brīdina par īstiem draudiem.

Projekta „Atbalsts ugunsdrošības pasākumiem pašvaldību vispārējās izglītības iestādēs” mērķis ir uzlabot ugunsdrošību un veicināt drošāku mācību vidi pašvaldību vispārējās izglītības iestādēs. Projekta ietvaros tiek ierīkotas ugunsdrošības sistēmas 117 vispārējās izglītības iestādēs visā Latvijā, kurās bērni uzturas visu diennakti un kur līdz šim vēl nav veikti ugunsdrošības sistēmas uzlabojumi. Darbus plānots pabeigt līdz šī gada martam.

Raiskuma internātpamatskolā - rehabilitācijas centrā iepriekšējos gados realizēts Valsts investīciju projekts „Cēsu rajona Raiskuma sanatorijas internātpamatskolas remonts”, kurā tika veikta skolas sporta zāles un pasākumu zāles renovācija un skolas jumta vienkāršota renovācija. Kā arī 2010.-2011.gadā  ERAF finansētais projekts    „Materiāli tehniskās bāzes un infrastruktūras uzlabošana Raiskuma sanatorijas internātpamatskolā”, kura ietvaros iegādāts speciāli aprīkots autotransports, lifts un ierīkotas automātiskās ugunsaizsardzības signalizācijas iekārtas mācību telpās.

 

 © 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv