05.03.2021, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
745, pašlaik vēro: 18.

» NOVADS » IZGLĪTĪBA » AktualitātesJ.Cimzes 200.gadadienas ietvaros notiks dziedāšanas sacensības „Lakstīgala”

Lai padziļinātu bērnu un jauniešu interesi par latviešu tautasdziesmām un tradīcijām, Valsts izglītības satura centrs jau vienpadsmito reizi rīko tautasdziesmas dziedāšanas sacensības „Lakstīgala”. Pirmo reizi sacensību vēsturiskā Vidzemes novada kārta notiek Valkā. Sagaidot izcilā pedagoga Jāņa Cimzes 200. dzimšanas dienu, Valkas novada Bērnu un jauniešu centrs „Mice” ar prieku uzņēmās būt par sacensību organizatoriem.

Pieteikšanās sacensībām notika līdz 1.februārim, sacensībām pieteicās 16 komandas. Sacensības notiks 12.februārī plkst.11.00 Valkas pilsētas kultūras namā.

Vecpiebalgas novadu pārstāvēs Vecpiebalgas vidusskolas komanda (skolotāja Inta Apalupa), Pārgaujas novadu - Stalbes vidusskolas divas komandas (skolotāja Anda Tomsone), Lielvārdes novadu - Lielvārdes pamatskolas komanda (skolotāja Inga Blumfelde), Ķeguma novadu - Birzgales pamatskolas komanda (skolotāja Sandra Siliņa), Ogres novadu - divas Ogres 1.vidusskolas komandas (skolotāja Gunita Bičule), Ikšķiles novadu - divas Ikšķiles vidusskolas komandas (skolotāja Sarmīte Viļuma), Valkas novadu pārstāvēs Kārķu pamatskolas folkloras kopa (skolotāja Gita Plūmīte) un Valkas pamatskolas komanda (skolotāja Ināra Vītola). No Alūksnes un Apes novada piedalīsies piecas komandas - Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskola (skolotāja Ināra Kravale), D.Ozoliņa Apes vidusskola (skolotājas Līvija Karro un Sandra Otto), Ilzenes pamatskola (skolotāja Olīvija Jēģere) un Jaunlaicenes pamatskola (skolotāja Inga Ārste).

Komandas startēs trīs atšķirīgās vecuma grupās un veiks piecus etapus, lai noskaidrotu, kura no visām komandām ir labākā tautasdziesmu zinātāja. Sarīkojumu kuplinās folkloras kopa „Putni” no Lēdurgas un Igaunijas mūzikas skolas ansamblis. Lai sacensību dalībnieki ne tikai parādītu savu dziedāt prasmi un tautas tradīciju zināšanas, bet iemācītos arī kaut ko jaunu, BJC „Mice” visiem interesentiem piedāvās tikties ar Valkas novada amatniekiem, kuri bērniem un jauniešiem palīdzēs izgatavot dažādus amatniecības izstrādājumus un muzicēt latviešu tautas mūzikas instrumentu darbnīcā. Mūzikas instrumenti skaņu darbnīcai un materiāli amatniecības darbnīcām tika iegādāti par projekta „Bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšana, iepazīstot latviešu tradicionālās kultūras mantojumu” līdzekļiem.

Pasākumu atbalsta Vidzemes plānošanas reģions, VKKF, Valkas novada dome un Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv