24.09.2021, Piektdiena
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...

» PĀRVALDE » Projekts "Hansa" » Aktualitātes

Aicinām uz izglītojošu pasākumu Straupes Zirgu Pastā

7. aprīlī plkst. 17:00 aicinām uz izglītojošu pasākumu Straupes Zirgu Pastā, kur tūristu gidu kursu lekciju ietvaros uzstāsies Zirgu Pasta saimnieks Guntis Āboltiņš-Āboliņš, kas stāstīs par pasta ceļu vēsturi un ceļotājiem, krogiem un pasta stacijām, ērtībām un ierīcībām, kā arī vairāk par Straupes staciju no tās dibināšanas līdz šodienai un Vidzemes Augstskolas lektore Iveta Druva-Druvaskalne, kas informēs par Straupes apkārtnes dabas resursiem un to izmantošanu tūrismā, kā arī atklās kā praktiski izmantot dažādus publiski pieejamos karšu serverus plānojot ekskursiju, velo un kājāmgājēju maršrutus.

Pasākumā paredzēta arī tūre pa staciju.

Ieeja bez maksas

Apmeklētājiem ieteicams ņemt līdzi siltu apģērbu un labu noskaņojumu!

Par projektu:
Sadarbojoties 11 Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas partneriem, no 2015. gada oktobra līdz 2018. gada decembrim tiek ieviests projekts “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai”. Projekts tiek īstenots ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas 2014-2020. gadam atbalstu, un tā mērķis ir stiprināt vēsturiskās Hanzas savienības vērtības. No Latvijas projektā piedalās Cēsu Kultūras un tūrisma centrs, Kokneses, Limbažu, Pārgaujas un Kuldīgas novadu pašvaldības, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība un Vidzemes plānošanas reģions, savukārt no Igaunijas projekta partneri ir Pērnavas un Vīlandes pilsētu pašvaldības, bet no Zviedrijas – Gotlandes reģions un Gotlandes tūrisma attīstības aģentūra “Inspiration Gotland”, kas ir arī projekta vadošais partneris.

Liene Zilvere,
projekta HANSA asistente Pārgaujas novadā