24.09.2021, Piektdiena
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...

» PĀRVALDE » Projekts "Hansa" » Aktualitātes

Par Straupes pilsētu 13.-16. gadsimtā

Projekta „Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” ietvaros Pārgaujas novada pašvaldībai izdevies izveidot lielisku sadarbību ar vēsturnieku Edgaru Plētienu, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Arheoloģijas un vēstures daļas speciālistu, kurš vairākus gadus ir veltījis mazo Livonijas pilsētu vēstures izpētei.

Edgars Plētiens ciemojās Straupē 2016. gada 9. martā „Interesantās vēstures vakarā”. Ar Edgara Plētiena atļauju publicējam viņa prezentāciju par Straupes pilsētas vēsturi, kā arī sadarbībā ar Latvijas Vēstures institūtu – pētījumu par Lielstraupes pili un Straupes (Ropes) pilsētu.

Rudīte Vasile,
Projekta HANSA vadītāja