24.09.2021, Piektdiena
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...

» PĀRVALDE » Projekts "Hansa" » Aktualitātes

Projekta „Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai”(HANSA) ietvaros aicinām piedalīties konkursā „Straupe Hanzā”

Konkursu „Straupe Hanzā” rīko Pārgaujas novada pašvaldība projekta „Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” (HANSA) ietvaros.

Konkursa mērķis: veicināt sabiedrības informētību par Hanzas perioda vēsturi novadā, veicināt orģinālideju rašanos tūrisma aktivitātēm novadā.

Konkursa priekšmeti:

(1) radošs darbs par kādu no tēmām; „Hanzas prece – ceļš no izejvielas līdz pircējam”, „Straupe viduslaikos” (vīzija par to, kāda varēja izskatīties pilsēta, kā noritēja tirdzniecība utt.), „Mana ekskursija Pārgaujas novadā”;

(2) oriģināldarbs - novadu, pagastu vai Straupi Hanzas laikā raksturojošs suvenīrs.

Prasības radošajiem darbiem:

- darbam ir jābūt balstītam vēsturiskajā laikā, bet nav autentiski jāatspoguļo vieta, ja tas nav iespējams;

- rakstiskajai daļai jābūt papildinātai ar zīmējumiem, fotogrāfijām, vai priekšmetu paraugiem (piemēram, stāsts par vilnas pārtapšanu vadmalā var tikt papildināts ar vilnas paraugiem dažādās pārstrādes stadijās);

- ekskursijas aprakstu vēlams papildināt ar gida tekstu latviešu un angļu valodās;

- obligāti jānorāda avots, no kura ņemta informācija (var tikt izmantoti nostāsti, bet tiem jānorāda izcelsme);

- suvenīra iecerei jābūt papildinātai ar aprakstu, kas atspoguļo ieceres pamatojumu. Paraugs obligāts;

- suvenīram jānes jaunradīts logo, vai oficiālā novada simbolika.

Konkursā var piedalīties novada skolu skolēni, jebkura fiziska vai juridiska persona, kas iesniedz konkursa noteikumiem atbilstošu darbu, noteiktajā
laikā.

Kopējais balvu fonds 200,00 EUR (divi simti eiro):

Pirmā vieta 100,00 EUR;
Otrā vieta 60,00 EUR;
Trešā vieta 40,00 EUR;
Pārsteiguma  balva.

Konkursa darbi jāiesniedz līdz 2016.gada 31.martam plkst. 16.00 „Piķiera namiņā”, Braslas ielā 2, Straupē, Pārgaujas novadā.

Detalizētāka informācija atrodama Konkursa nolikumā, kas apstiprināts ar Pārgaujas novada domes 17.12.2015 lēmumu (sēdes protokols Nr. 12, 15.
§ )

Jautājumu gadījumā sazināties ar projekta "HANSA" koordinatori
Pārgaujas novadā - Antru Priedīti
(t. 26321670, e-pasts: antra.priedite@pargaujasnovads.lv)

Projekts "HANSA" tiek realizēts Centrālās Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam ietvaros, ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu. Projektā piedalās 11 partneri no Zviedrijas, Igaunijas un Latvijas - Pārgaujas novada pašvaldība ir viens no tiem. Projekta termiņš: 01.10.2015-31.12.2018.