16.12.2019, Pirmdiena

Vai Jūs būtu gatavs/ -a realizēt savu kultūras pasākuma ideju Pārgaujas novadā?
» NOVADS » Jaunieši » Aktualitātes

Iespēja pieteikties praksei pašvaldību vēlēšanu iecirkņos

Lai dotu iespēju iepazīties ar vēlēšanu iecirkņa komisijas darba pienākumiem un veicinātu jauniešu interesi un izpratni par vēlēšanām, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) arī šogad aicina jauniešus pieteikties praksei vēlēšanu iecirkņos.

Prakse paredzēta jauniešiem vecumā no 16 līdz 25 gadiem, kuri vēlas iepazīt vēlēšanu iecirkņa komisijas darbu, interesējas par vēlēšanām, ir sociāli atbildīgi un nākotnē vēlētos piedalīties vēlēšanu sarīkošanā, pildot vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļa pienākumus.

Prakses dienas šā gada pašvaldību vēlēšanās būs 2., 3. un 4. jūnijs. Prakses laikā jaunieši varēs piedalīties vēlēšanu iecirkņa iekārtošanā, vēlētāju apkalpošanā vēlēšanu dienā un balsu skaitīšanā.

Lai sagatavotos praksei, jaunieši aicināti iepazīties ar vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļa pienākumiem portālā www.prakse.lv un apgūt CVK tiešsaistes mācību kursu “Pašvaldību vēlēšanas 2017”, kurā uzskatāmi izstāstīts, kā sagatavot iecirkni darbam, apkalpot vēlētājus vēlēšanu dienā un saskaitīt iecirkņos saņemtās balsis.

Prakses pieteikumi jāiesniedz līdz 25. maijam. Ar prakses nosacījumiem var iepazīties CVK mājaslapā www.cvk.lv sadaļā “Pašvaldību vēlēšanas 2017/Prakse vēlēšanu iecirknī”.

Kristīne Bērziņa,
CVK Informācijas nodaļas vadītāja