05.07.2020, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
556, pašlaik vēro: 31.

» NOVADS » Jaunieši » AktualitātesPirmizrāde „Lustīgi, kustīgi Ungurmuižā” 3. oktobrī

Kam pieder durvis šīs aiz kurām smiekli un mūzika...

Tie ir vārdi no jaunās dziesmas, kuru Dace Robule sacerēja speciāli bērnu veidotajai animācijas filmai „Lustīgi, kustīgi Ungurmuižā”. Tā varētu arī sacīt par Limbažu Bērnu un jauniešu centru un Ungurmuižu, kurās no maija līdz septembrim norisinājās skolēnu izzinoši-radošās animācijas, vēstures un restaurācijas darbnīcas.


Darbnīcās piedalījās skolēni (7-18gadi) no visas Latvijas, bet vislielākais paldies jāsaka Stalbes vidusskolas, Limbažu BJC, Cēsu pilsētas Mākslas skolas un Salaspils Mūzikas un mākslas skolas  audzēkņiem. Savos darba noslēpumos ar bērniem dalījās animatore Dace Liepa, režisore Māra Liniņa, mākslas vēsturniece Ingūna Podžuka (VKPAI) un vizuālās mākslas skolotāja Līga Turka. Skolēni uzzinājuši Ungurmuižas vēsturi un animācijas pamatprincipus, uzbūra paši savas pasaciņas un čakli ķērās pie darba. Fantazēt, izzināt, zīmēt, izkrāsot, izgriezt, kustināt un fotografēt – bērniem tas ir kā rotaļa, kurā viss atdzīvojas un tā nemanot topot par vienu veselumu – animācijas filmu. Filmu studijā „Lauska” ieskaņoja LBJC vokālā grupa „Pogas” un Salaspils Mūzikas un mākslas skolas vijolnieku ansamblis.

Filmas PIRMIZRĀDĒ 2015. gada 3. oktobrī plkst. 15.00 UNGURMUIŽĀ,


jūs iepazīsieties ar Ungurmuižas tējas namiņu sauktu arī par Lustūzi. Izrādās tas ir rātns un mierīgs tikai tad, kad strādā Ungurmuižā par tējas namiņu. No darba brīvajā laikā viņš atdzīvojas un dodas meklēt draugus un jaunus piedzīvojumus.


Projekts norsinājās ar Vidzemes plānošanas reģiona, Valsts Kultūrkapitāla fonda, A/S LVM, Salaspils novada domes, Ungurmuižas un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas atbalstu.
Informāciju sagatavoja: Dace Liepa© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv