09.07.2020, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
331, pašlaik vēro: 22.

» NOVADS » Jaunieši » AktualitātesIzstāde "BĒRNI. Ar acīm kā laukakmeņi."
Straupes baznīcā apskatāma pusaudžu rehabilitācijas centra "Saulrīti" audzinātājas Nilutas Bahmanes veidotā foto izstāde „Bērni. Ar acīm kā laukakmeņiem”.

Kā raksta pati foto izstādes autore: "Modeļi ir Pusaudžu Rehabilitācijas kolektīva „Saulrīti” bērni.  Fotosesija bija mana dāvana viņiem Ziemassvētkos. No šīm bildēm tad arī tapa izstāde. Kad ideja par izstādi bija tikai tapšanas stadijā, grasījos domāt un rakstīt garus ievadvārdus. Tagad šķiet, ka viņi paši jau ir pateikuši pietiekami. Vienīgais, ko gribu piebilst –mūsu dzīvei atvēlētais laiks ir vienīgā lieta, kas mums patiesi pieder, un pati dārgākā dāvana, jo nav nopērkams, nav atdodams atpakaļ, nav atgūstams. Tikai mūsu ziņā paliek izvēle, kā to izmantot, kam dāvāt. Tā lielā brīvība – izvēlēties patiesi būt kopā ar tiem, kurus mīlam, kuri mīl mūs, kuriem esam vajadzīgi un kuri ir vajadzīgi mums! Kuriem nav vienalga... Nevis pa vidu teleseriālam, pudelei, skriešanai darbos vai tusiņos. Ne tam visam pa vidu. Jo bērns spēj dāvāt daudz vairāk prieka, joku, piedzīvojumu, jā, arī pārdzīvojumu kā TV seriāls, hokejs vai gadījuma draugi. Bērns spēj būt mūsu patiesākais draugs un brīnišķīgākais piedzīvojums. Ja arī mēs to spējam.
Jo bērns jau esam mēs paši. Mūsu kopīgajā nākotnē."

Izstādi papildina "Saulrītu" audzēknes Ritas dzejoļi un Nilutas Bahmanes piefiksētie bērnu citāti:
– Mana mamma ir mirusi. Un tētis ir cietumā par slepkavību. Viņš mani arī gribēja nodurt.
– Tētis, mamma un abi vecākie brāļi ir cietumā, narkomāni. Kam tad lai es zvanu?!
– Tēvs visu mūžu māti sit. Mans draugs mani arī sita, kad bija piedzēries. Bet es viņu mīlu.
– No četru gadu vecuma es cīnos pats par sevi.
– Viņi dzēra un tāpēc mūs atdeva bērnunamam. Pēc tam viņi abi nositās autoavārijā, jo bija dzēruši. Tad es arī sāku dzert, man toreiz bija desmit vai vienpadsmit gadi.
– Vai tev nav vienalga?! Visiem ir vienalga.
– Katram jau ir vajadzīgs kāds, kuru apčubināt un kam azotē ielīst...

Straupes draudze aicina apskatīt šo pārdomas rosinošo izstādi Straupes baznīcā!