10.12.2019, Otrdiena

Vai Jūs būtu gatavs/ -a realizēt savu kultūras pasākuma ideju Pārgaujas novadā?
» NOVADS » ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANA » Aktualitātes

Apskatāma ZAAO 15 gadiem veltīta izstāde

No 15.augusta Valmieras muzeja ēkā Pilskalna ielā 2 apskatāma izstāde „Zaudētais mantojums”, kas veltīta atkritumu apsaimniekotāja SIA ZAAO (ZAAO) 15 gadu jubilejai.

Izstādē iegūstama informācija par ZAAO darbību šodien, atkritumu apsaimniekošanas sistēmu pirms vairākiem gadiem, kā arī nākotnes iecerēm darbības jomas attīstīšanai. Iespējams, uzmanību vispiesaistošākie ekspozīcijā būs neparastie un senie atradumi – atkritumos nonākušie priekšmeti – lampas, skaistumkopšanas priekšmeti, mūzikas instrumenti, TV un citi.

Izstādes ekspozīcija tās darbības laikā līdz 20.novembrim periodiski tiks papildināta un mainīta.

Laipni aicināti apmeklēt izstādi! Apmeklētāju grupas, kas savu ierašanos saskaņos iepriekš muzejā, uzņems ZAAO pārstāvji, sniedzot detalizētu informāciju par izstādē redzamo ekspozīciju, kā arī atbildēs uz jautājumiem par atkritumu apsaimniekošanu. Skolēnu grupām iespējams organizēt izglītojošas, radošas aktivitātes izstādes apmeklējuma laikā.

Izstāde apskatāma pirmdien – piektdien no plkst. 9.00 līdz 17.00. Pieteikšanās grupām tālr.64307640, 64207635.

SIA „ZAAO” pirmsākumi meklējami 1998.gadā, kad Latvijas atkritumu apsaimniekošanas stratēģijas ieviešanas ietvaros darbu uzsāka projekts „500-”, kas paredzēja būtiskas izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas jomā. Kā pilotprojekta teritorija tika izvēlēts Ziemeļvidzemes reģions. Pilotprojekta mērķi bija likvidēt esošās legālās un nelegālās 104 izgāztuves reģionā, izveidot jaunu, mūsdienīgu cieto sadzīves atkritumu poligonu, kā arī ieviest atkritumu savākšanas – apsaimniekošanas sistēmu. Sākotnēji pirms 15 gadiem Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizāciju dibināja četru Vidzemes rajonu pašvaldības (Valmieras, Cēsu, Limbažu, Valkas). Šobrīd uzņēmuma īpašnieces ir 28 pašvaldības.