07.12.2019, Sestdiena
2064, pašlaik vēro: 86.

Vai Jūs būtu gatavs/ -a realizēt savu kultūras pasākuma ideju Pārgaujas novadā?
» NOVADS » ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANA » Aktualitātes

Ekoskolu rīcības dienas

Dabā atkritumi nerodas, taču cilvēku pasaulē tā ir liela problēma, sevišķi – kopš sākām ražot plastmasu, kas tagad nonāk gan mežos, gan upēs, gan jūrās un okeānos. Atkritumu savākšana un vešana uz izgāztuvēm nav labs risinājums. Daudz svarīgāk ir radīt pārmaiņas, lai atkritumi nerastos vispār – un tikai tad domāt par šķirošanu, pārstrādi un savākšanu.
Samazināt atkritumu daudzumu nemaz nav tik sarežģīti – pietiek atteikties no lieka iepakojuma un nepirkt lietas, kuras nāksies drīz izmest. Tas ļauj ietaupīt arī dabas resursus un arī naudu.

Pārgaujas novada iedzīvotāji tiek aicināti līdzdarboties Ekoskolu rīcības dienās no 29. oktobra līdz 4. novembrim.

Rudens pikniks Straupes pagasta pārvaldē 1. novembrī

Skolas aktivitātes notiks visas nedēļas garumā - Ekopadomes izglítojošās aktivitātes, auduma maisiņu šūšana rudens labumiem, papīra krūzīšu gatavošana, alternatīva plastmasas salmiņiem-niedru salmiņu vākšana

Vairāk informācijas par aktivitātēm un iespējamo dalību tajās sniegs Straupes pamastskolas skolotāja Evija Tiltiņa (mob. tel.: 22013699)