20.09.2020, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
73, pašlaik vēro: 20.

» NOVADS » ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANA » AktualitātesPoligona „Daibe” teritorijā iestādītas 1000 jaunas egles

Ar mērķi uzlabot gaisa kvalitāti un atjaunot koksnes resursus, aprīļa vidū reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centra “Daibe” teritorijā tika iestādītas 1000 egles. Jauno eglīšu iestādīšana ir pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma „ZAAO”, auto gaisa atsvaidzinātāju WUNDER-BAUM oficiālā izplatītāja Latvijā – uzņēmuma „Getz Nordic” un „Valmieras SOS bērnu ciemata” kopīgais darbs Latvijas simtgadei veltītajā vides iniciatīvā „100 darbi Latvijai”.

Pateicoties auto gaisa atsvaidzinātāju WUNDER-BAUM ražotāja atbalstam jaunais egļu mežs ir simboliska autovadītāju nodeva dabai, lai kaut nedaudz kompensētu tai nodarīto postu, kas rodas no automašīnu izplūdes gāzēm. „Pasaules Dabas Fonda” dati liecina, ka transports Latvijā ir otrs lielākais vides piesārņojuma radītājs. Jo lielāks gaisa piesārņojums, jo vairāk nepieciešami koki, kas šo piesārņojumu absorbētu. Vidējas platības egļu mežs aptuveni 50 gados spēj saražot 350 tonnas skābekļa jeb 7 tonnas ik gadu. Egle ir otra populārākā koku suga, ar kuru atjauno Latvijas mežus, liecina „Latvijas valsts mežu” informācija. Svarīgi arī zināt, ka koks ražo skābekli tik ilgi, kamēr tas aug, t.i., pieaudzis mežs skābekli vairs neražo.

 „Daudzi Latvijas iedzīvotāji zina, ko nozīmē „kredīts” un to, cik viegli to bija saņemt un cik grūti un ilgi tas jāatmaksā. Bet tieši to pašu mēs darām ar Latvija dabu – viegli aizņemamies, cerot, ka šis parāds nebūs jāatmaksā. 50 miljoni jauno kociņu ik gadu tiek iestādīti mūsu mežos – šķiet, ka daudz? Taču vienkārši izrēķināt, ka katrs Latvijas iedzīvotājs ik gadu iestāda vien 25 kokus. Mēs aicinām iestādīt 1000! Tūkstotis egļu katram – tā ir milzu bagātība. Runa jau nav tikai par koksni pēc 50 gadiem, vai skābekli, ko šīs eglītes ražos. Katrs, kurš paveiktu šādu darbu, mainītu savu attieksmi pret dabu. Ar šo mēs spētu atmaksāt savu parādu, lai Latvija būtu lielvalsts ne tikai kultūras jomā, bet arī dabas bagātībā,” aicina „Getz Nordic” valdes loceklis Simons Kozlinskis.

„Parūpēties par dabu un izdaiļot savu apkārtējo vidi – uz šādiem darbiem „ZAAO” aicina ikvienu vidzemnieku, gatavojoties mūsu valsts 100. jubilejas svinībām. 1000 jauni koki un svaigs gaiss ir brīnišķīgs dāvanas piemērs, ko varam uzdāvināt Latvijai un paši sev,” uzsver „ZAAO” valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais.

Jau ziņots, ka, gatavojoties Latvijas simtgadei, pašvaldību atkritmu apsaimniekošanas uzņēmums „ZAAO” ir uzsācis vides iniciatīvu „100 darbi Latvijai” ar mērķi apvienot vidzemnieku idejas, resursus un darbaspēku, lai līdz 2018. gada 18. novembrim kopīgiem spēkiem Vidzemē paveiktu vismaz 100 nozīmīgus darbus vides sakopšanā un pilnveidošanā, kā arī vides izglītībā. Vides iniciatīvai atsaukušās un gatavas sadarboties jau 26 Vidzemes pašvaldības.

Informācijai:
Līga Ivanova,
ZAAO vides iniciatīvas „100 darbi Latvijai” koordinatore
E-pasts: liga@ekomedia.lv
tālr: 26464686
© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv