07.12.2019, Sestdiena

Vai Jūs būtu gatavs/ -a realizēt savu kultūras pasākuma ideju Pārgaujas novadā?
» NOVADS » ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANA » Aktualitātes

Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekotājs SIA "ZAAO" ir starptautisks piemērs
SIA ZAAO (ZAAO) šonedēļ uzņem Moldovas pašvaldību lēmējvaras un izpildvaras pārstāvjus, iepazīstinot ar savu pieredzi atkritumu apsaimniekošanas sistēmas izveidē, ieviešanā un attīstīšanā. Moldovas pārstāvju vizīte notiek saskaņā ar sadarbības līgumu, kurš pavasarī tika noslēgts starp ZAAO un Moldovas Republikas Reģiona attīstības un būvlietu ministrijas Ziemeļu reģiona attīstības aģentūru.

Moldovas Republikas Ziemeļu reģionā turpmākos 10 gados plānots modernizēt atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, ieviešot Eiropas Savienības direktīvas, paredzot ieviest labākās pieejamās tehnoloģijas, kā arī attīstīt kopīgus projektus ar ZAAO, piesaistot ārējo finansējumu.

Šīs nedēļas vizītes laikā Moldovas Republikas viesiem tiks izrādīta atkritumu apsaimniekošanas infrastruktūra, stāstīts par loģistikas sistēmu, izrādītas moderno tehnoloģiju programmas, kas palīdz nodrošināt maksimāli ērtu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu. Tāpat notiks sarunas par Eiropas Savienības fondu līdzekļu piesaisti sadzīves atkritumu poligona izveidē un darbības modernizēšanā. Pašvaldības pārstāvjiem tiks sniegts ieskats arī SIA "ZAAO" sabiedrības informēšanas un izglītošanas stratēģijā, ilgtspējīgas vides nodrošināšanai.

Informāciju sagatavoja:
Zane Leimane