18.09.2019, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Lauksaimnieciskai izmantošanai nomājamās zemes Pārgaujas novadā
    Aicinām pieteikties uz zemes vienībām vai tās daļas nomas tiesībām lauksaimnieciskai izmantošanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
327, pašlaik vēro: 30.

Kādas ir Jūsu domas par gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu?
Uzskatu, ka gaidāmā reforma nav tendēta uz reģionu attīstību un nav vajadzīga
Reforma ir vajadzīga
Nav viedokļa
» NOVADS » ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANA » AktualitātesPar sakoptu Latviju!

Šogad Lielā Talka visā Latvijā notika 25. aprīlī.  Ik sētā bija manāma rosība – tika grābtas lapas, lasīti zari, ceļmalās vākti atkritumi gan privātās, gan publiskās vietās.

Jauniešu biedrība “Vari un Dari” rosījās Auciemā, Stalbes vidusskolas struktūrvienības teritorijā, krāsojot ziemā atklātā hokeja laukuma apmales un uzsākot strītbola laukuma iekārtošanu. Jaunieši saka paldies Sandim Pokkeram par atbalstu krāsas iegādē, un Raiskuma pagasta komunālās daļas vadītājam Andrim Erenbotam par darbu organizēšanu strītbola laukuma rakšanai un darbiniekam Valdim par rakšanu. Valdis savu izpalīdzēšanu skaidro īsi: ”Jā, ir sestdiena. Bet gabals jau nenokritīs, ja palīdzēšu jauniešiem!” Biedrības pārstāvjiem pievienojušies arī daži vietējie puiši, kuri informāciju par talkošanas vietām nav speciāli meklējuši, vienkārši pamanījuši, ka pie skolas kas notiek un atnākuši palīgā, jo ziemā labprāt slidojuši hokeja laukumā un šeit sportos arī vasaras sezonā.

Pašvaldības darbinieki Lielajā Talkā sakopa Ungurmuižas parku, nogrābjot lapas no muižas ēkas līdz pat tējas namiņam. Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents uzskata, ka Lielā Talka ir lieliska iniciatīva, kurā darba kolektīvi var būt kopā arī neformālākā gaisotnē un saliedēties. “Lielajā Talkā kārtējo reizi varam padarīt savu apkārtējo vidi zaļāku un sakārtotāku. Tā ir diena, kad varam pietuvoties Latvijas iecerei kļūt par zaļāko valsti pasaulē.”

Antra Priedīte ar mazdēlu Aleksu sakopj ceļmalas no Ungurmuižas līdz Ungura pieturai. “Tā kā grāvji ir purvaini, nav iespējams sakopt tik tālu, cik gribētos,” saka Antra un rāda salauzto grābekli, kurš nav izturējis darba slodzi.

Uzsākot sakopšanas darbus pie kādreizējās kūts Rozulas centrā, aktīvisti secinājuši, ka darba ir vairāk, nekā palīgu, tāpēc sakopšana vēl noteikti turpināsies. Agrāk daudzi savus atkritumus izgāzuši upes krastā, krūmos, gadu gaitā šie atkritumi ieauguši zemē, tāpēc tos jāsavāc iespējami drīz, lai neatstātu nākamajām paaudzēm neglītu vides mantojumu.

Toties Straupes jaunieši talkā sakopuši teritoriju aiz Vecajiem kapiem, Straupē un Riebiņa ezera publisko peldētavu. Un talkojot, sagaidījuši atlaižamies pirmo stārķi.

Paldies ikvienam Lielās Talkas dalībniekam! Katrs sakopts pagalms un ceļmala dara Pārgaujas novadu un Latviju sakoptāku. Esiet zaļi domājoši un izmantojiet iespēju šķirot atkritumus publiski pieejamajos atkritumu šķirošanas punktos!

Līga Hofmane
Sabiedrisko attiecību speciāliste
© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv