11.12.2019, Trešdiena

Vai Jūs būtu gatavs/ -a realizēt savu kultūras pasākuma ideju Pārgaujas novadā?

Diskotēka Auciemā uz ledus aizvadīta

Nedēļas nogalē daudzviet pasaulē atzīmēja Sniega dienu, dodot iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega un ledus.
Pasaules sniega diena ir kļuvusi jau par tradīciju, un tā norit daudzās vietās Latvijā janvāra trešajā svētdienā.
Arī Raiskuma pagasta Auciemā, cerams, būs jauna tradīcija – ziemas diskotēka uz ledus. To 17.janvāra vakarpusē organizēja Pārgaujas novada jauniešu biedrība “Vari un Dari”.
Auciema slidotava, kas atrodas pie Auciema skoliņas, pārtapa par diskolaukumu. Izgreznota svecēm, krāsainām lampiņu virtenēm, ar foto stūrīti, slodotava pulcēja kopumā ap simts slidotāju visdažādākajos vecumos.
Paši mazākie, kuri vēl neprot uz slidām turēties, sēdēja ragavās, kuras stūma ar slidām ekipējušies vecāki.
Apmeklētāji tika aicināti padomāt arī par disko tērpiem un neskatoties uz sniegoto un vēso vakaru, dažas dāmas ieradās īsos, plandošos mini bruncīšos, kādus parasti var redzēt tikai daiļslidošanā. Daži apmeklētāji sevi bija apdarinājuši ar mirdzošām lampiņām un pa ledu traucās kā kustīgas, mirdzošas lodes. Vēl citi bija sagādājuši kostīmus, tāpēc uz ledus varēja redzēt gan zvēru ķēniņu lauvu, gan gotiņu.
Māte daba vakara gaitā visai dāsni dažbrīd kaisīja sniegu, tomēr slidojošie vīri un puiši, ar lāpstām to slidojot operatīvi notīrija.
Idejas autori šim pasākumam ir biedrības „Vari un dari” biedri Signe un Arvīds Grāveļi, kuri saka paldies par lampiņām Zanei Pokkerei un Guntim Grāvelim. Taču arī pārējiem biedrības biedriem bija roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu tiek. Apmeklētājiem biedrība bija sarūpējusi uzkodiņas, našķus un siltu tēju. Florbola komandas “Pārgauja” trenneris Mārtiņš Jerohovičs sagādāja telti, lai našķi neapnieg.
Paldies arī novada pašvaldībai par elektrības piegādi. Starp citu, uz pasākumu bija ieradušies arī novada pārstāvji, tā piemēram, deputāts Alfs Lapsiņš ne tikai slidoja, bet arī aktīvi tīrija sniegu, savukārt domes priekšsēdētājs atklāja, ka nereti mēdz slidot vēlu naktīs, pēc garākām darba dienām.
Biedrība jau saņēmusi labus vārdus par šo pasākumu, un saka paldies katram apmeklētājam, kurš svētdienas vakarā bija Auciemā. Daži sajūtas salīdzināja ar redzēto Holivudas vecajās filmās, tik lieliski esot bijis. Citi gaida turpinājumu, tā teikt, otro daļu. Biedrības pārstāvji gan to šoziem nesola, jo jāpaspēj vēl šogad uzspēlēt hokejs.
Jāpiebilst, ka slidotava ir pieejama ikvienam. Ja ir sasnidzis, un nepieciešams notīrīt sniegu, var sazvanīt biedrību, kas saorganizēs lāpstas – 29470034.

Galeriju var aplūkot sadaļā Foto 2016 17.janvārī aizvadīta diskotēka uz ledus Auciemā

Evija, biedrības "Vari un dari" pārstāve

Arī Pārgaujas novada pašvaldība izsaka pateicību biedrībai "Vari un dari" par aizraujošu aktivitāšu īstenošanu novadā! Vēlam neizsīkstošu enerģiju tā turpināt!