04.06.2020, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Informācija Pārgaujas novada iedzīvotājiem par pašvaldības un iestāžu darbību ārkārtējās situācijas laikā
    ...
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
675, pašlaik vēro: 33.

Vai plānojat piedalīties vides kustībā "Lielā Talka 2020"?
» SākumlapaPasaules Dabas Fonda kampaņa “Spoku tīkli” Pārgaujas novadā

Pasaules Dabas Fonds pirmo reizi Latvijā uzsāk kampaņu “Spoku tīkli”, kas veidota ar mērķi veikt preventīvus pasākums, lai samazinātu pamestu un pazaudētu zvejas rīku apjomu Latvijas ezeros, veicinot sabiedrības vides apziņu un  iedzīvotāju izpratni par šādu rīku negatīvo ietekmi uz zivju resursiem un ekosistēmu kopumā.

Foto: Pasaules Dabas Fonda inspektors Ingus Purgalis kopā ar Pārgaujas novada pašvaldības Vides aizsardzības inspektoru Agri Ķesu un pašvaldības policijas vadītāju Didzi Baumani.

 

Jau vairākus gadu desmitus zvejas rīku izgatavošanā izmanto dabā ļoti lēni sadalošos sintētiskos materiālus. Vairums no zvejas rīkiem tiek norauti, pazaudēti vai atstāti ezeros turpinot gūstīt zivis un citus ezera iemītniekus un pakļaujot tos neizbēgamai nežēlīgai bojāejai. Termins „Spoku tīkli” („Ghost Fishing” – eng.) apzīmē ūdenstilpnēs pazaudētos un atstātos zvejas rīkus, kas turpina nekontrolēti zvejot ūdens iemītniekus. Pasaulē ir veikti vairāki pētījumi par „Spoku tīklu” ietekmi uz ekosistēmu, kuros skaidri norādīta to aizvien pieaugošā negatīvā ietekme un nepieciešamība veikt preventīvus pasākumus norauto un atstāto zvejas rīku meklēšanai un neitralizācijai.

 

Latvijas iekšējos ūdeņos atrodas liels apjoms pazaudētu, vai neizņemtu zvejas rīku, kas turpina ķert zivis, putnus un citus ūdeņu iemītniekus, degradējot vides kvalitāti un ekosistēmu. “Spoku tīklu” kampaņas laikā plānots attīrīt vairākus ezerus un rīkot informatīvos pasākumus.

 

Plānotie “Spoku tīkli” pasākumi:

6.-11. jūlijs Ungura ezers;

13.-18. jūlijs Raiskuma ezers - 17.jūlijā plkst. 11:00 informatīvs pasākums par projektu pie ezera;

20.-25. jūlijs Sāruma ezers;

3.-8. augusts Auciema ezers;

10.-15. augusts Riebiņa ezers.

 

Katru sestdienu 11:00 Cēsīs, Lielā Skolas ielā 4,  Mākslas telpā “Mala” notiks kampaņas informatīvās stundas , kurās tiks apzināts arī līdz šim paveiktais darbs.

 

Spoku tīklu kampaņas norises ģeogrāfiskais izvietojums: http://j.mp/1Cgi6Ef;

 

Kampaņu “Spoku tīkli” īsteno nodibinājums “Pasaules Dabas Fonds” sadarbībā ar Pārgaujas novada pašvaldību. Projekts “Kampaņa “Spoku tīkli”” tiek īstenots ar Latvijas Vides Aizsardzības Fonda atbalstu.

      


Informāciju sagatavoja:

Arta Mellupe, projekta vadītāja,
Tel.: 67505640, Mob.: 26119220

E-pasts: amellupe@pdf.lv

Jautājumu gadījumā par projekta norisi Pārgaujas novadā
sazinieties ar Pārgaujas novada pašvaldības
Vides Aizsardzības inspektoru
Agri Ķesu
Tel.
26392069,
E
-pasts:
agris.kesa@pargaujasnovads.lv