01.06.2020, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Informācija Pārgaujas novada iedzīvotājiem par pašvaldības un iestāžu darbību ārkārtējās situācijas laikā
    ...
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
271, pašlaik vēro: 22.

Vai plānojat piedalīties vides kustībā "Lielā Talka 2020"?
» SākumlapaLatvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas diena

3. maijā, par godu Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienai, Stalbē notika Valsts svētku koncerts.

Ikviens pasākuma apmeklētājs bija aicināts uz Ideju sienas uzrakstīt savu ideju vai ierosinājumu, ko Pārgaujas novadā varētu ierīkot, pilnveidot vai attīstīt, sagaidot Latvijas simtgadi. Ieceru mūsu iedzīvotājiem netrūkst – cits vēlas mieru visā pasaulē, cits vairāk radošu pulciņu bērniem un atbalstu uzņēmējiem. Vairāki iedzīvotāji bija vienisprātis, ka ļoti vēlētos redzēt, kā atdzīvojas bijusī Rozulas skolas ēka un ka jāsakopj visa novada teritorija.

Pirms svētku koncerta Pārgaujas novada iedzīvotājus un viesus uzrunāja Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents: “Man bija tas gods 21. aprīlī piedalīties konferencē, kas veltīta vēsturiskajai pašvaldību deputātu sanāksmei Daugavas stadionā, kad tika pieņemta deklarācija par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Laiki ir mainījušies, mūs sagaida jauni izaicinājumi. Tomēr mums ir jābūt pateicīgiem, jo mums ir sava māja, sava zeme, brīva Latvija, kurai esam piederīgi. Vēlu ikvienam, lai jums apkārt ir jūsu mīļie cilvēki. Lai jums ir ko mīlēt un lai jūs ir kas mīl.””

Koncertā patriotiskās noskaņās uzstājās šova “Dziedošās ģimenes 2” finālisti – Uškānu ģimenes ansamblis jeb “Laimas Muzykanti”. Ar spēcīgām, ritmiskām latgaļu dziesmām visi skatītāji saņēma pamatīgu enerģijas lādiņu. Uškānu ģimenes galva, tēvs Artūrs Uškāns vaicāja klātesošajiem, vai kāds nāk no Latgales. Izrādījās, ka zālē tādu ir ap desmit. Populārākajās latgaļu dziesmās ansamblim labprāt pievienojās arī skatītāji. A. Uškāns smējās, ka visiem kopā sanākot labs koris un noteikti vajadzētu startēt uz Dziesmu svētkiem.

Koncerta nobeigumā Laimas muzykanti pateicās skatītājiem par sirsnīgo sagaidīšanu, atzīstot, ka viņiem šajos svētkos liels prieks būt Pārgaujas novadā. Un prieks esot dubults, jo viņi šeit viesojas pirmo reizi. Jācer, ka ne pēdējo!© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv