17.08.2019, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
 • Saimniekballe
  17. augustā Ungurmuižā notiks Saimniekballe ...
 • Pašvaldībai piederoša nekustamā īpašuma "Rozulas skola" izsole
  Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atklātu atkārtotu (otro) mutisku izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola”, Stalbes pagastā, Pārgaujas novadā.....
 • Lauksaimnieciskai izmantošanai nomājamās zemes Pārgaujas novadā
  Aicinām pieteikties uz zemes vienībām vai tās daļas nomas tiesībām lauksaimnieciskai izmantošanai ...
 • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
  Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1215, pašlaik vēro: 20.

Vai esat apmierināts/-a ar šīs vasaras laikapstākļiem?
» SākumlapaCeļojums Hanzas vēsturē

Mūsu novada iedzīvotāji labi zina, ka Starptautiskā Hanzas pilsētu savienība ik gadus rīko visu Hanzas pilsētu kopā sanākšanas pasākumu. Tas ilgt vairākas dienas un noris katru reizi savā pilsētā. Tomēr savienībai ir kāda vēl jaunāka tradīcija – tā ir „Hanzas diena”, kas svinama KATRĀ Hanzas pilsētā, lai ar kopīgiem svētkiem, izstādēm, ekskursijām vai cita veida akcijām radītu iespēju ikvienam iedzīvotājam izzināt un atklāt, kā vēsture savijusies ar šodienu.

Šogad Hanzas dienas svētki notiek 16. maijā. Šajā dienā Cēsu Tūrisma un attīstības centrs sadarbībā ar Pārgaujas novada tūrisma informācijas punktu aicina ceļotājus, autobraucējus doties atklāsmes braucienā pa divām senās Hanzas pilsētām – Cēsīm un Straupi. Fotoorientēšanās maršruts "Vēsturei pa pēdām" vedīs pa senākajām Cēsu un Straupes vēsturiskajām vietām. Katrā no tām varēs iegūt ne tikai vērtīgas ziņas, bet arī sagādāt sev prieku, pildot kādu interesantu uzdevumu.

Maršrutu varēs sākt gan Cēsīs, gan Straupē. Uzdevumu lapas iespējams saņemt Cēsu tūrisma informācijas centrā un Straupes banzīcā no plkst. 9.00 līdz 17.00.

Dalībnieki pēc maršruta veikšanas laipni gaidīti Ungurmuižā, kur no plkst. 16.00 līdz 19.00 notiks dalībnieku sveikšana. Muzeju nakts ievaros Ungurmuižā paredzēti dažādi pasākumi līdz pat vieniem naktī, aicinām uzkavēties Ungurmuižā un izbaudīt muižas senatnīgo burvību.


Sīkāka informācija www.turisms.cesis.lv, www.pargaujasnovads.lv vai zvanot pasākuma rīkotājām Aigai Kaugarei, tālr. 28292136, Rudīte Vasilei, tālr. 29464946.

 

Rudīte Vasile

Tūrisma organizatore


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv